مشهد، در سوگ غریب طوس

مشهد، در سوگ غریب طوس

در سالروزشهادت امام مهربانی‌ها، سلطان سریرارتضا، امام علی ابن موسی الرضا(ع)، مشهد امروز حال و هوای دیگری دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، امسال باشرایط شیوع ویروس کرونا، زائران و ارادتمندان ثامن الحجج مشهد، سوگوار شهادت غریبانه امام غریباندر سراسر جهان، سوز دل و اشک چشم را ازراه دور به بارگاه ملائک پاسبان رضوی روانه کرده اند و می دانند که امام رئوف، سلامشان را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

امروز دلهای عاشق در عزای شهادت غریبانه امام غریبان، با حضرت امام جواد(ع)هم ناله شده اند و در غمی چنین بزرگ اشک ماتم و عزا می ریزند.

عده ای از مجاوران نیز با رعایت آداب بهداشتی و با نظارت خدمه بارگاه رضوی در حرم امام هشتم حاضر شده اند و ضمن ابراز ارادت خود به پیشگاه ثامن الحجج، این مصیبت عظمی را به محضرحضرت ولی عصر (عج) و فاطمه زهرا(س) تسلیت و تعزیت می گویند.

شیفتگان آل محمد، امروز در اندوه شهادت امام رضا(ع) در حریم رضوی بر سر و سینه می زنند و از خداوند می خواهند به حرمت این امام مهربان بلای این بیماری را از مردم دور کند تا شرایط زیارت مجدد برای همه ارادتمندان ثامن الحجج(ع) در سراسر جهان فراهم شود.

هر سال در ایام دهه پایانی ماه صفر، هیات‌های مذهبی از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف به مشهد سفر می‌کردند اما امسال، به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا، این هیات‌ها از تشرف به بارگاه منور رضوی و عزاداری و سوگواری در این ایام محرومند، به همین سبب خدام رضوی با پرچم علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) ضمن حضور در مبدأ حرکت هیات‌ها با بسته‌های متبرک رضوی از سوگواران ثامن‌الحجج(ع) پذیرایی می کنند.

امروز، در سالروز شهادت حضرت امام رضا(ع) همچنین گروه‌هایی از هیاتهای مذهبی مشهد بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در صحن جامع رضوی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجتماع و عزاداری می کنند.

پاسخ دادن