مشکل تامین روغن کشور چه وقت حل می‌شود؟

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: مشکل تامین روغن کشور تا یک ماه دیگر حل می شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، سعید صارمی گفت: ستاد تنظیم بازار به صورت ویژه موضوع تنظیم بازار روغن نباتی را در دستور کار قرار داده  و بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا ۷۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک در بخش خانوار به صورت مایع توزیع شود که کار توزیع از اول آبان ماه شروع شده است.  توزیع در وهله اول از بخش فروشگاه های زنجیره‌ای شروع شد که این توزیع تاکنون نیز به خوبی تداوم دارد.  توزیع این ۷۰ هزار تن البته در سایر صنوف نیز شروع شده است تا بتدریج این سهمیه توزیع شود.

وی در خصوص موضوع روغن جامد بخش صنف و صنعت، نیز بیان کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار برای این بخش نیز از محل ذخایر استراتژیک کشور ۷۰ هزار تن تامین و توزیع شده است.

  •  منکر تخلفات احتمالی نیستیم

معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت افزود: در حوزه تولید نظارت ها بر واحدهای تولید روغن انجام می شود و واحدهای تولیدی ورود و خروج روغن خود را در سامانه جامع تجارت باید ثبت نمایند.

صارمی در خصوص جلوگیری از تخلفات احتمالی، گفت: ما منکر اینکه تخلف هست نیستیم و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان‏‎های صمت استان و اتاق اصناف به عنوان متولیان نظارت بخشنامه‌های لازم را ابلاغ کرده‌اند و بازرسی‌های لازم دارد صورت می‌گیرد.

وی همچنین از تشدید بازرسی ها در بازار توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان‏‎های صمت استان و اتاق اصناف به کمک بسیج اصناف و به صورت هوشمند خبر داد. با تمهیدات انجام شده و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن از محل ذخایر استراتژیک کشور بازار روغن تنظیم خواهد شد.  با هماهنگی با بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران حدود ۱۲۰ هزار تن از روغن بخش خصوصی نیز در حال ترخیص است که با انجام این اقدامات، ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

پاسخ دادن