مصر رئیس دوره ای شورای امنیت شد

ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه شنبه با پایان گرفتن دوره یک ماهه کشور چین، از آغاز ماه اوت به «عمرو ابوالعطا» نماینده کشور مصر رسید که به مدت یک ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ مرداد ۹۶

با پایان ریاست دوره ای «لیو جه یی» نماینده دائم چین بر شورای امنیت در روز دوشنبه ۳۱ ژوئیه (نهم مرداد ماه)، این سمت به عمرو ابوالعطا نماینده دائم کشور مصر در این نهاد رسید.

از جمله مباحثی که در دوره یک ماهه ریاست چین بر این شورا مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت، می توان به موضوع کودکان و درگیری های مسلحانه، مقابله با تروریسم، تصویب قطعنامه استقرار کمیته حمایت سازمان ملل در کشور کلمبیا، وضعیت یمن، آفریقای مرکزی، عراق، قبرس، هاییتی، صلح و امنیت آفریقا، وضعیت لیبریا، محکومیت حمله روز ۲۴ ژوئیه در شهر کابل افغانستان و ناآرامی های ماه ژوئیه در حرم الشریف (مسجد الاقصی)‌ و وضعیت غزه اشاره کرد.


قرار است این شورا با آغاز ریاست ابوالعطا در مجموع یک نشست آزاد و سه نشست رسمی به منظور بررسی گزارش های ماهانه در زمینه مقابله با تروریسم، بررسی و ارزیابی تحریم ها و همکاری های میان سازمان ملل متحد و نهادهای منطقه ای و زیرمنطقه ای، برگزار کند.
علاوه بر این، در ماه جاری (اوت) موضوعاتی از قبیل بررسی تحریم های کنگو، بحث و بررسی در باره سودان و سودان جنوبی، لیبی و تجدید حکم قیمومیت سازمان ملل در لبنان، در نشست هایی مورد بحث و تصمیم گیری قرار خواهند گرفت.

*ایرنا

پاسخ دادن