مصطفی سلیمی سرپرست شهرداری تهران شد

در جریان دومین جلسه شورای شهر تهران انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران با ۲۰ رای در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

تهران – اقتصاد برتر – ۵ شهریور ۹۶

الویری شایعات درباره انتخاب گزینه دیگری برای شهرداری تهران غیر از نجفی را تکذیب کرد

مرتضی الویری عضو منتخب شورای شهر تهران گفت:
نجفی گزینه اصلی پست شهرداری تهران است و مطالب و شایعاتی که گاهی اوقات مطرح می‌شود، کذب است.

از روز چهارشنبه اول شهریورماه، قالیباف دیگر شهردار تهران نیست و باید برای انجام امور شهر، یک شهردار انتخاب شود، اما از آنجایی که امضاء حکم نجفی توسط وزیر کشور با توجه به فرآیند کاری وزیر ممکن است چند روزی به طول انجامد و برای آنکه کارهای تهران بر زمین نماند، اقدام به انتخاب سرپرست می‌کنیم.

همه تلاشمان را انجام می‌دهیم که دوره صدور حکم نجفی توسط وزیر کشور کوتاه‌تر شود، با این حال امضای حکم شهردار تهران توسط وزیر کشور چند روزی به طول می‌انجامد و ناگزیر باید نسبت به انتخاب سرپرست اقدام کنیم.

پاسخ وزارت کشور به حاشیه پردازی درباره حکم شهردار تهران
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور: اقدامات لازم برای صدور حکم شهردار تهران در وزارت کشور انجام شده است و منتظر سایر تشریفات قانونی هستیم.

در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با توجه به اینکه هنوز حکم محمد علی نجفی به عنوان شهردار تهران از سوی وزیر کشور صادر نشده است اعضای شورای شهر تهران مصطفی سلیمی را با ۲۰ رأی به عنوان سرپرست شهرداری تهران انتخاب کردند.

لازم به یادآوری است که مطابق قانون، حکم انتصاب شهرداران شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر، توسط وزیر کشور صادر می شود، که صدور این احکام برابر یک روند قانونی و اداری تعریف شده دنبال می شود و حکم شهردار تهران نیز برابر همین روند قانونی صادر خواهد شد.

در این رأی‌گیری مصطفی سلیمی تنها کاندیدای سرپرستی بود که با اخذ ۲۰ رأی موافق و یک رأی سفید تا زمان ابلاغ حکم نجفی به عنوان شهردار تهران، سرپرست باقی می‌ماند.

سرپرست شهرداری تهران کیست؟

▪️مصطفی سلیمی دقایقی پیش با ۲۰ رای سرپرست شهرداری تهران شد. گفته می شود سلیمی از چهره های نزدیک به اصلاح طلبان است

سوابق تحصیلی:
– فوق لیسانس مدیریت دولتی
– دانشجوی دکترای محیط زیست

سوابق کاری:
– مدیرکل حراست شهرداری تهران
– شهردار منطقه ۱۹ تهران
– مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری تهران
– شهردار منطقه ۶
– شهردار منطقه۲۱

پاسخ دادن