مصوبات شورای‌عالی معادن لازم الاجراست

کاهش تورم در بخش معدن
اقتصاد برتر

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت اعلام کرد: مصوبات و آرای شورای ‌عالی معادن لازم‌الاجراست و در صورت وجود مشکل و اعتراض باید مراتب قانونی طی شود تا اگر اصلاحی مدنظر بود، اعمال شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت صمت، رضا محتشمی‌پور در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صمت تأکید کرد: دریافت حقوق دولتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ابزار ارزیابی است و امسال در محاسبه حقوق دولتی به رویکرد سازمان نظام مهندسی معدن، توجه خواهیم داشت.مراجعه به دفاتر و صورت‌های مالی واحدهای معدنی و شرکت‌ها جزو شاخص‌های شفافیت است و این واحدها باید فاکتورهای رسمی صادر کرده و به‌طور حتم در سامانه جامع تجارت ثبت نام کنند.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت بیان‌داشت: حدود قانونی تفویض اختیارات به استان‌ها باید از سوی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها رعایت شود و خارج از اختیارات موجود، اقدامی صورت نگیرد.

محتشمی‌پور تصریح کرد: در ورود واحد معدنی به بورس، هیچ‌گونه قاعده‌ای خارج از ضوابط قانونی بورس نباید اعمال شود. امسال تعیین تکلیف پروانه‌های بهره‌برداری معادن در دستور کار ویژه معاونت معادن و فراوری مواد وزارت صمت قرار دارد و از سازمان‌های استانی درخواست داریم پروانه‌های ابطالی را تمدید نکنند.

پاسخ دادن