معادن منطقه شازند اراک در دست سودجویان

معادن منطقه شازند اراک در دست سودجویان

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس: مسوولان ذیربط نباید مجوز برداشت شن و ماسه از معادن این منطقه را صادر کنند بلکه باید این اقدام را متوقف کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، مهندس #علی_ابراهیمی #نماینده شهرستان #شازند، در آیین جشنواره ذخیره گاه بلوط روستای سرسختی علیای شهرستان شازند اظهار داشت: برگزاری این جشنواره که طی سه سال متوالی صورت می گیرد در واقع یک اعتراض مدنی، علمی و اخلاقی به مسوولانی است که در قبال حفظ محیط زیست کوتاهی کردند و آغاز یک تعامل میان مسوولان ذیربط و مردم در راستای حفظ و نگهداری از محیط زیست است.

جشنواره بلوط روستایی

#برداشت_شن_و_ماسه از #معادن منطقه #سرسختی_علیا و پاکل متوقف شود

وی با بیان اینکه شهرستان شازند به ویژه منطقه سرسختی علیا و پاکل دارای جاذبه های گردشگری بالایی است، افزود: مسوولان ذیربط نباید مجوز برداشت شن و ماسه از معادن این منطقه را صادر کنند بلکه باید این اقدام را متوقف کنند.
ابراهیمی تاکید کرد: در این منطقه حتی اگر معادن طلا هم وجود داشت نباید مجوز برداشت صورت گیرد چرا که سبب تخریب محیط زیست منطقه می شود.
نماینده مردم شازند در بهارستان خاطرنشان کرد: اعتراض کشاورزان شهرستان شازند به ویژه شهر آستانه در این خصوص را به مسوولان مربوطه در وزارت کشور، صنعت، معدن و تجارت و همچنین کمیسیون ماده ۹۰ منعکس کردیم و مقرر شد تدابیر ویژه ای در این راستا اندیشیده شود.

پاسخ دادن