معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و قضات

معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی و قضات در سال ۱۴۰۰

رئیس مجلس شورای اسلامی از معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی و قضات در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ اسفند ۹۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه،۱۰ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: روز گذشته جز (۴) بند (الف) تبصره (۱۲) این لایحه در حوزه مالیات حقوق قضات و اعضای هیأت علمی مورد بحث قرار گرفت و مجدد این مسئله از نظر حقوقی بررسی شد که به حد نصاب دو سوم رأی نیاز داشت چون هر دو جز با هم یکی بود، قابل تفکیک از هم نبود، بنابراین به دلیل نیاز به دو سوم، تبصره به قوت خود باقی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: عصر روز گذشته در خصوص بند الحاقی تبصره (۱۵) که پیشنهاد کمیسیون انرژی در مورد فروش یا عرضه سوخت صرفه‌جویی شده در بورس انرژی بود و بحث اصلاح قانون به دو سوم رأی نیاز داشت که بر اساس بررسی‌ها و انطباق طبق ماده (۶۹) قانون اصلاح الگوی مصرف بر اساس قانون بوده و اکثریت آراء مورد نظر بود بنابراین تصویب شد.

1 پیام

  1. چرا از من معلم با مدرک دکتری از دانشگاه دولتی و معدل بالا ( با مقالات علمی پژوهشی و تالیفات بیشتر و ساعات تدریس سه برابری در هفته و سابقه سنواتی بیشتر…..‌ و دریافت حقوقِ یک پنجم نسبت به یک استادیار تازه استخدام شده وزارت علوم ) مالیات می گیرید!!!! از نمایندگان ملت و مجلس انقلابی انتظار رفع تبعیض داریم

پاسخ دادن