معاملات مشکوک چهارمین سهم گران کدام بود؟

در روز ریزش ۵۴ هزار و ۹۵۵ واحدی شاخص، چهارمین سهم گران بازار، شرکت SME، سه سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۷ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس، در جریان معاملات سومین روز کاری هفته، بازار سهام با موج سنگین فروش آغاز به کار کرد به طوری که بی توجه به تحولات اقتصادی و با بی اعتمادی سنگین، انفعال در ارکان بازار و عدم تحقق وعده ها در رابطه با بازارگردانی نمادها، کاهش نقدشوندگی و قفل شدن سرمایه ها در صف های فروش را به دنبال داشت و در نهایت نماگر بازار با افت ۵۴ هزار و ۹۵۵ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۵۱۵ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۲٫۶ و ۱٫۱ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات، بانک ملت، تاپیکو، سرمایه گذاری خراسان جنوبی به همراه پارس مینو با داد و ستد بیش از ۶۶۶، ۱۳۵، ۸۹، ۸۷ و ۴۵ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۱ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت دوده فام حاضر در بازار دوم فرابورس با رشد ۵ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۳٫۱ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری خراسان جنوبی، ساختمان اصفهان، سیمان صوفیان، سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر، مرجان کار، ساروج بوشهر، سرمایه گذاری خراسان شمالی، تولید برق ماهتاب کهنوج، احیاء صنایع خراسان، پارس مینو، سپنتا(چهارمین سهم گران بازار با قیمت ۳۱ هزار و ۵۴۸ تومانی)، ماداکتیو استیل کرد (شرکت حاضر در بازار SME)، صنعتی مینو و کاشی صدف سرام استقلال آباده مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور چهارمین سهم گران بازار، شرکت SME، سه سرمایه گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

پاسخ دادن