معاملات مشکوک یک بانک و دو شرکت بیمه ای

در روز افت ۱۰ هزار واحدی شاخص، یک بانک، دو شرکت بیمه، سهم تازه وارد به همراه ۱۱ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۳ اسفند ۹۹

به گزارش  #اقتصادبرتر به نقل از  بورس پرس، در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه روند روزهای گذشته با گرایش منفی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۱۰ هزار و ۵۱ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۲۲۲ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۲٫۵ و ۳٫۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات به ملی مس، بانک اقتصاد نوین، بیمه میهن، لیزینگ پارسیان به همراه فولاد مبارکه با داد و ستد بیش از ۹۹، ۷۲، ۵۶، ۵۱ و ۴۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت فارسیت درود حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس با رشد اندک قیمت سهام و صف فروش ، شاهد داد و ستد ۱۶ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های سپیدار سیستم آسیا (سهم تازه وارد)، احیاء صنایع خراسان، بیمه سرمد، خاک نسوز استقلال آباده، بیمه میهن، کاغذسازی کاوه، بانک سامان، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، فراورده های نسوز ایران، سیمان ممتازان کرمان، لیزینگ آریادانا، سموم علف کش، کابل البرز و سرمایه گذاری مسکن مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک سامان، دو شرکت بیمه ای، سهم تازه وارد به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و… می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

پاسخ دادن