معاون بورس : اجازه دخالت در روند معاملات را نمی‌دهیم

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: بورس تهران و سازمان بورس اوراق بهادار، جزء ارکان بازار سرمایه هستند و اجازه دخالت اشخاص حقیقی و حقوقی را با اعمال عرضه‌های غیر معمول، نمی‌دهند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

محمود گودرزی در حاشیه عرضه اولیه در محل بورس تهران گفت : بورس تهران در حال حاضر ۴۰ پرونده پذیرش شرکت‌ها را در دست بررسی دارد و ۱۰ شرکت آماده عرضه است و با توجه به شرایط بازار، هر هفته یک عرضه اولیه خواهیم داشت.

وی در رابطه با افت و خیز بازار سرمایه گفت: نوسان، جز بازار سرمایه است و بعد از چند روز مثبت، افت امروز شاخص کل بورس، طبیعی است.

گودرزی افزود: به نظر می‌رسد که در آینده یک روند پایداری را در بازار سرمایه شاهد باشیم و عرضه‌های اولیه نیز شاید بتوانند به این پایداری بازار سرمایه کمک کند.

وی درباره انتشار اوراق تبعی نیز گفت: در چند ماه گذشته با سهامداران عمده شرکت‌ها، مذاکراتی انجام دادیم که یک نوع اوراق بیمه را بر روی سهام منتشر کنند ضمن اینکه برنامه‌ای برای تأمین مالی، توسط حقوقی‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت : اخیراً شرکت‌های بزرگ بر روی سهام خود اوراق تبعی انتشار می‌دهند و از این پس عرضه‌های اولیه با اوراق تبعی خواهد بود در رابطه با شرکت‌های کوچک نیز اگر بخواهند می‌توانند به انتشار اوراق تبعی بپردازند و ما از آنها استقبال خواهیم کرد تا در اسرع وقت اوراق تبعی منتشر کنند

پاسخ دادن