مقایسه تویوتا پرادو جی‌ایکس با رنو کولیوس ۲۰۱۸

این شرکت در سال ۱۹۳۷ توسط کیشیرو تویودا با عنوان یه شرکت صنعتی تولید خودرو تاسیس شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سه سال قبل آن، یعنی در سال ۱۹۳۴ در حالی که هنوز بخشی از صنایع نساجی تویوتا بود، اولین محصول خود یعنی موتور نوع A را ساخت و اولین اتومبیل سواری خود را در سال ۱۹۳۶ با نام Toyota AA تولید کرد. در حال حاضر، موتورهای این شرکت در کارخانه‌های تخصصی موتور شرکت تویوتا ساخته می‌شوند. کارخانه‌های Kamigo و Shimoyama Plant قطعات موتور را می‌سازند. در مقطعی از زمان که تویوتا در جهان تقاضای بسیاری داشت، احساس کردند که قادر به پاسخگویی به تقاضای مشتریان نیستند. برای همین برای تامین قطعات با تامین‌کنندگان بیشتری تماس گرفتند و تولید را افزایش دادند. البته حواسشان بیشتر از پیش به کیفیت قطعات بود.

  • شرکت رنو

رنو در سال ۱۸۹۹ توسط برادران لوئیس، مارسل و فرناند رنو تاسیس شد. در حالی که برادرانش مهارت‌های شغلی خود را برای کار در شرکت نساجی پدرشان بهبود می‌دادند، لوئی نمونه‌های اولیه بسیاری طراحی کرد و ساخت. لوئی رنو مسئول طراحی و تولید بود و برادرانش تجارت را مدیریت می‌کردند. اولین اتومبیل رنو Renault Voiturtte 1cv نام داشت که در سال ۱۸۹۸ آن را به یکی از دوستان پدرشان فروختند. در سال  ۱۹۰۳  رنو شروع به ساخت موتورهای خود کرد. تا سال ۱۹۰۹، لوئیس تنها باقی مانده این گروه سه نفره (فرناند از بیماری بدی فوت کرد و مارسل در مسابقه پاریس-مادرید در یک حادثه درگذشت) بود. بعد از مدتی، او توانست دوباره به عنوان شرکت خودروسازی رنو در سطح بین‌المللی موفق و مطرح شود.

  • معرفی Toyota Prado GX

از سال ۱۹۸۴ شرکت تویوتا، پرادو را تولید می کند. این خودرو SUV است و ۵ درب دارد و بر اساس پلتفرم  J150 تویوتا ساخته شده ولی در برخی کشورها به عنوان GX شناخته می‌شود. نسل چهارم پرادو که مد نظر ماست از اکتبر ۲۰۰۹ وارد بازار شده است. این نسل از پرادو دارای ۴WD پیشرفته و مجموعه‌ای از ابزارهای الکترونیکی است. سیستم ضد سرقت ایموبلایزر دارد. بررسی‌های انجام شده در خودروهای تویوتا دیوار گویای این  حقیقت است که محصولات این کمپانی در ایران بسیار محبوب هستند و طرفداران بسیاری در کشور ما دارند.

  • معرفی Renault Koleos 2018

این خودرو تولید شرکت فرانسوی رنو است و مدل بدنه‌اش ۵ درب SUV است و توسط نگین خودرو وارد کشور شده است. کابین این خودرو از مواد پلاستیکی باکیفیت و با تزئینات آلومینیومی و چوبی طراحی شده است. صندلی سرنشین‌های جلو طوری طراحی شده‌اند،  که کاملا بدن را فرا می‌گیرد. دارای تهویه اتوماتیک دوگانه، تنظیم برقی صندلی سرنشین‌های جلو و سانروف پاناروما از امکانات آن است. فرمان برقی چهار حالته دارد. این مدل از محصولات اسپرت رنو است (برای دیدن تصاویر بیشتر از آن به خودروهای رنو دیوار مراجعه کنید) با این وجود می‌توان آن را یک خودروی خانوادگی و با ایمنی بالا  نیز نام برد.

  • مشخصات فنی تویوتا پرادو جی‌ایکس

گیربکس اتوماتیک و سوختش بنزین است. ۵ دنده دستی (۴ دنده اتوماتیک) و ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ دارد. حجم موتور ۲.۶ سی‌سی و قدرتش ۱۶۰ اسب بخار است. مصرف ترکیبی ۱۲.۲ لیتر در صد کیلومتر و استاندارد آلایندگی Euro 4 را دارد. حجم مخزن ۸۷ لیتر است. شتاب صفر تا صد ۱۴.۹ است. ترمز جلو و عقب دیسکی -ABS  و کنترل دوگانه درجه حرارت- تهویه اتوماتیک برای صندلی‌های ردیف دوم و سوم از مشخصات این پرادو است. (مشخصات بیشتر از این خودرو را اینجا مطالعه کنید). باید اضافه کنیم که روکش فرمان این خودرو چرم است و در ۴ حالت تنظیم می‌شود.  محدوده گارانتی این محصول ۶۰ ماه یا ۱۰۰ هزار کیلومتر است.

  • مشخصات رنو کولیوس ۲۰۱۸

جعبه دنده CVT ایکس ترونیک و حجم ۲.۵ لیتر با ۴ سیلندر دارد. قدرت موتور رنو کولیوس ۱۷۱ اسب بخار و شتاب صفر تا صد ۹.۸ ثانیه است. حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است و حجم باک ۶۰ لیتر است. مصرف سوخت ۸.۳ لیتر در صد کیلومتر است. رنو کولیوس ۲۰۱۸ دارای ۵ ستاره ایمنی یورو انکپ می‌باشد. رادار تشخیص نقطه کور دارد و فرمان این خودرو قابلیت تنظیم در ۴ حالت را دارد.

پاسخ دادن