ممنوعیت تنظیم سند برای استفاده از کارتهای بازرگانی دیگران

دادستان کل کشور اعلام کرد، تنظیم وکالت رسمی برای استفاده از کارتهای بازرگانی دیگران نوعی تسهیل بزه قاچاق است، بر این اساس دفاتر اسناد رسمی از هر نوع تنظیم سند که منجر به اعطای مجوز استفاده از کارت بازرگانی غیر می‌شود، خودداری کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در ابلاغیه به دادستانهای سراسر کشور اعلام کرد، بر اساس تبصره ۴ بند ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۱۰ قانون صادرات واردات دارندگان کارتهای بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای استفاده از مزایای کارت بازرگانی را ندارند. بنابریان هر نوع معامله یا اعطای وکالت برای استفاده از کارتهای بازرگانی بر خلاف مقررات بوده و درصورتی که ذی نفع واقعی شخصی غیر از دارند آن باشد ورود کالا با استناد به آن به جهت عدم رعایت تشریفات قانونی مشمول مقررات بند یک قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و جرم قاچاق تلقی میگردد.

دادستان کل کشور اعلام کرد، تنظیم وکالت رسمی برای استفاده از کارتهای بازرگانی دیگران نوعی تسهیل بزه قاچاق است، بر این اساس دفاتر اسناد رسمی از هر نوع تنظیم سند که منجر به اعطای مجوز استفاده از کارت بازرگانی غیر میشود، خودداری کنند. تنظیم این سند تحت معاونت در بزه قاچاق قرار میگیرد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

پاسخ دادن