ممنوعیت صادرات مرغ به عراق رفع شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: ممنوعیت صادرات محصولات مرغداری‌ها به عراق رفع شده و نظارت دامپزشکی در کشور در سطح مطلوبی قرار دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، «سید محمد آقامیری» در گفت‌وگویی از مهمترین دستاورد سازمان دامپزشکی رونمایی کرد و افزود: بعد از ۶ سال که صادرات مرغ، پر مرغ، تخم مرغ، جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار به عراق ممنوع بود، با پیگیری‌های انجام شده صادرات همه محصولات مرغداری به این کشور آزاد شد. دلیل رفع ممنوعیت سلامت فضای تولید طیور کشور است که با تلاش‌های انجام شده توسط همکاران، کشور ما «سبزِ سبز» است.

آقامیری با اشاره به مهار موفقیت آمیز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، تاکید کرد: دنبال این هستیم که پنج بیماری را کلاً ریشه کن کنیم و این امر  کمک همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

  • ستاد مرکزی برای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو تشکیل شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور همچنین با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو یا CCHF در ماه‌های اخیر، اظهار داشت: برای مقابله با این بیماری یک ستاد مرکزی تشکیل شده و شیب افزایش مبتلایان بسیار کند شده است. در مورد جدیدترین آمار مبتلایان به تب کریمه کنگو، نزدیک به ۶۰ نفر مبتلا به این بیماری داریم و پنج نفر نیز فوت کرده‌اند.

پاسخ دادن