ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد به شیوه‌ی فراگیر

اعلام شهریه کارشناسی ارشد فراگیر ۹۸

براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که چهارم مرداد ماه جاری به تصویب رسید، پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد، در مراکز و واحدهای وابسته دانشگاه پیام نور ممنوع شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه خبری وزارت علوم، در این مصوبه که ابلاغیه آن با امضای عبدالرضا اوحدی همدانی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم،صادر شده، خطاب به دکتر محسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نورآمده است: “چنانچه مستحضرید با توجه به بند ۱ جلسه پانزدهم مورخ ۴ مردادماه ۹۹ شورای سنجش و پذیرش، پذیرش دانشجو به شیوه فراگیر در مقطع کارشناسی ارشد، در مراکز و واحدهای وابسته به آن دانشگاه لغو شده است.اما کماکان ملاحظه می شود موسسات آموزشی تبلیغات زیادی برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به شیوه فراگیر و بدون کنکور در دانشگاه پیام نور را از طریق رسانه ها و شبکه های مجازی انجام می دهند که این امر می تواند منجر به انحراف عمومی شده و زمینه را برای سودجویی و کلاهبرداری از متقاضیان فراهم آورد.

از این رو خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به نحو مقتضی و از طریق رسانه های عمومی و نشریات کثیرالانتشار به اطلاع عموم مردم و متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه رسانده شود.تا از هرگونه تبلیغات سوء استفاده های احتمالی توسط موسسات آموزشی جلوگیری به عمل آید.”

بر اساس اعلام وزارت علوم، مصوبات اعلام شده عطف به ماسبق نمی شوند بنابراین مصوبه فوق مشکلی برای دانشجویانی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ایجاد نخواهد کرد.

بررسی پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از بررسی بخش آموزش دانشگاه برای پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد به صورت محدود در برخی از رشته ها خبر داد.

محمد حسین امید در گفتگو با مهر درباره راه اندازی دوره های کارشناسی ارشد علمی کاربردی گفت: دوره های کارشناسی ارشد دوره های قبل دانشگاه به اتمام رسیده است خیلی از این دوره ها باقی مانده بود، برخی از این دوره ها چیزی حدود ۶ سال طول کشید. سرانجام پرونده دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی در شهریورماه سال ۹۸ بسته شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در حال حاضر بخش آموزش دانشگاه به صورت محدود در برخی از رشته ها، بر روی آن کار می کند امیدواریم که به زودی اعلام کنیم.

پاسخ دادن