منتظر هفته سخت کرونایی باشید

مسئولان ستاد مقابله با کرونا معتقدند، هفته آینده، هفته سخت کرونایی برای تهران و برخی کلانشهر‌ها است و مردم باید خود مراقبتی را بیش از پیش افزایش دهند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

در پی افزایش شیوع کرونا در تمامی استان‌های کشور، مدیران اجرایی استان تهران تاکید بر افزایش دورکاری در دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی دارند. غلامرضا عباس پاشا معاون استاندار تهران گفت: برای قطع زنجیره انتقال کرونا مدیریت محدودیت ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دورکاری، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از عادی انگاری ضرورت دارد و باید با دقت پیگیری شود.

پاشا در نخستین جلسه شورای اداری در سال ۱۴۰۰ اظهار اداشت: از دستگاه‌های استان انتظار می‌رود به منظور تحقق نظام اداری پاسخگو در راستای افزایش سرمایه‌های اجتماعی گام‌های مقتدرانه بردارند.

 وی با اشاره به لزوم اصلاح و بازنگری در ساختار دستگاه‌های اجرایی افزود: تراکم جمعیت در استان تهران زیاد است و ساختار متناسب با جمعیت نیست؛ از این رو از مدیران دستگاه‌ها انتظار می‌رود با همکاری استانداری و سازمان توسعه و مدیریت استان از دستگاه‌های ملی مطالبه داشته باشند؛ ضمن اینکه جهت واگذاری وظایف از سطوح ملی به استانی و از استانی به شهرستانی اقدام شود چراکه سبب تسهیل و تسریع امور می‌شود و افزایش اعتماد اجتماعی را به دنبال دارد. معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران عنوان کرد: توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی باید تسریع شود چراکه کاهش تردد و سفر‌های درون شهری و قطع زنجیره کرونا را به دنبال دارد؛ در همین راستا ارائه استعلامات به صورت الکترونیکی و بر روی سامانه سیتاد به عنوان سامانه یکپارچه دولت باید صورت گیرد.

پاسخ دادن