منع تردد شبانه در تهران از شنبه اجرا می شود

زمان آغاز مقررات جدید منع تردد در تهران برابر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شد.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۹ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، بر پایه جدیدترین مصوبه این ستاد، قرار است از روز شنبه قانون محدودیت رفت و آمد در پایتخت به اجرا در آید.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با اعلام تصویب پیشنهاد مقررات محدودیت تردد در این شهر گفت: «این پیشنهاد در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح و بحث شد که زمان اجرای آن را در اختیار رئیس قرارگاه عملیات ستاد کرونا تهران قرار دادند.»

وی افزود: «بر همین اساس محدودیت منع تردد از ساعت ۲۱ روز شنبه ۲۴ آبان اعمال خواهد شد و این مصوبه ستاد ملی مبارزه با کروناست.»

استاندار تهران با اعلام این تصمیم یادآوری کرد که در برخی از کشورهای اروپایی نیز برای کاهش شب‌نشینی‌ها و دورهمی‌ها، تصمیماتی مبنی بر محدودیت تردد در سطح شهرهایشان انجام داده‌اند.

در پی افزایش شیوع کووید۱۹ در ایران در روزهای اخیر، پیش از این زمزمه‌هایی درباره بازگشت مقررات سختگیرانه کرونایی در کشور شنیده می‌شد. پیش از این ستاد مبارزه با کرونا اخباری را که بر پایه آن رئیس جمهوری دستور تعطیلی دو هفته‌ای تهران را صادر کرده، تکذیب کرده بود.

آخرین آمار رسمی اعلام شده تا نیمروز یکشنبه در ایران نشان می‌دهد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور تا کنون ۶۸۲ هزار و ۴۸۶ نفر به کووید۱۹ مبتلا شده و شمار جانباختگان این بیماری نیز به ۳۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده است. تنها در شبانه‌روز منتهی به یکشنبه، ۹ هزار و ۲۳۶ مورد جدید ابتلا تأیید شده و در همین مدت ۴۵۹ نفر نیز جان باخته‌اند.

نیمی از آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران متعلق به تهران است.

1 پیام

پاسخ دادن