مهلت بخشودگی جرائم مالیاتی به هیچ وجه تمدید نمی‌شود

مهلت بخشودگی جرائم مالیاتی به هیچ وجه تمدید نمی‌شود

آخرین مهلت مقرر بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی برای مودیانی که برگ مالیات قطعی آنان تا پایان شهریور صادر شده، تا پایان مهر ماه یعنی فردا سه شنبه ۳۰اُم اعلام شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ساعات کار ادارات امور مالیاتی در روزهای یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه ( ۲۸ مهر الی ۳۰ مهر ) در راستای تسهیل امور مودیان مالیاتی در رابطه با بخشودگی جرایم مالیاتی افزایش یافت.

در همین راستا رییس کل سازمان مالیاتی گفت : حدود ۲۰۰ هزار مودی بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات خود را پرداخت کردند و از حدود ۸ هزار میلیارد تومان بخشودگی برخوردار شدند.

پارسا افزود : توقع و انتظار ما این بود با اطلاع رسانی که انجام دادیم، استقبال بیشتری شود.

مهلت بخشودگی جرائم مالیاتی به هیچ وجه تمدید نمی شود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه اجرای بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی فرصت استثنایی و بی نظیر برای مودیان بدهکار است، افزود: کارکنان سازمان امور مالیاتی، امروز تا ساعت ۱۸ و فردا تا ساعت ۲۰ در خدمت مردم هستند.

پارسا ، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: همه مودیان با مراجعه به این سازمان با حداقل تشریفات اداری و بدون بررسی‌های زمان بر و به آسان‌ترین شکل ممکن با پرداخت اصل بدهی خود از بخشودگی جرایم مالیاتی برخوردار می‌شوند و سازمان امور مالیاتی این افراد را خوش حساب تلقی می‌کند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: با توجه به اینکه این بخشنامه، مرداد ابلاغ شد بنابراین به هیچ وجه به فکر تمدید این مهلت نیستیم و امیدواریم مودیان به موقع مراجعه کنند تا نیازی به تمدید نباشد.

به گزارش #اقتصادبرتر بر اساس بخشنامه مورخ ۸/ ۵/ ۹۸ سازمان امور مالیاتی کشور ، مودیان مالیاتی که بدهی مالیاتی قطعی ( صادر شده تا پایان شهریور ۹۸ ) دارند، اگر تا پایان مهر اصل مالیات و جرائم غیر قابل بخشش را نقدا پرداخت کنند، از بخشودگی کامل ( ۱۰۰% ) جرایم مالیاتی قابل بخشش بهره مند می شوند.

اگر مودیان دارای بدهی قطعی نسبت به پرداخت به شرح فوق اقدام نکنند ، علاوه بر اینکه در ماههای بعدی تا پایان سال باید بخشی از جرایم را پرداخت کنند ، از ابتدای سال ۱۳۹۹ جرائم ایندسته از مودیان قابل بخشش نخواهد بود .

پاسخ دادن