موافقت با انتقال دانشجویان دختر به شهرخودشان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دیدارهای روز گذشته اعضای هیات رییسه این دانشگاه با مراجع عظام تقلید و نیز شرایط انتقال دانشجویان به شهرهای خودشان توضیح داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ مهر ۹۶

دکتر فرهاد رهبر در حاشیه دیدار با علما و مراجع عظام تقلید در قم در جمع خبرنگاران درباره این دیدارها گفت: «این بازدیدها با هدف اخذ رهنمود از مراجع معظم در قم انجام شد و از پیام‌ها و راهنمایی‌های نورانی این بزرگوران استفاده کردیم. امیدواریم بتوانیم راهنمایی‌ها را در دستورالعمل خود برنامه‌ریزی کنیم و در دانشگاه به‌کار ببریم.»

او درباره تسهیل و موافقت با انتقال دانشجویان به ویژه دانشجوی دختر به واحدهای دانشگاهی شهرهای خودشان گفت: «عمده مشکلات فعلی کسانی هستند که از مقطع دیپلم وارد دانشگاه می‌شوند و هنوز شرایط جدایی از خانواده را تجربه نکرده‌اند. برای این دسته از دانشجویان که در واحدهای غیر از محل سکونتشان قبول می‌شوند شرایطی را فراهم کردیم. چنانچه خودشان درخواست داشته باشند به راحتی می‌توانند در سامانه انتقال دانشگاه ثبت‌نام کنند وترتیبی اتخاذ شده است در محل سکونت و کنار خانواده به تحصیل خود ادامه دهند.»

او افزود: « این طرح در حال حاضر فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی است و تدبیری اتخاذ می‌کنیم تا در دوره کارشناسی‌ارشد هم این امکان فراهم شود اما چون مقطع کارشناسی ارشد محدودیت‌های دیگری هم دارد نیاز به برنامه‌ریزی دارد در نوبتی بعد اگر امکان پذیر بود حتما این اتفاق می‌افتد.»

رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال و جابه‌جایی از واحدهای شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ هم گفت: «باید هم طرازی در رشته رعایت شود و جابجایی از رشته‌ای به رشته دیگر امکان‌پذیر نیست. در رشته خودشان و در واحد همطراز می‌توانند منتقل شوند در جاهایی هم که حتی کمی طراز متفاوت است مساعدت برای انتقال انجام می‌شود که مشکلی به‌وجو نیاید.»

او در پایان درباره بخش‌نامه لزوم حضور جانبازان در کلاس‌های درسی گفت: « واحد الکترونیک دانشگاه آزاد می‌تواند شرایطی را فراهم کند دانشجویانی که قادر به حضور درکلاس نیستند از این واحد استفاده کنند و در هر نقطه از کشور از کلاس‌ها بهره‌مند شوند و نیازی به حضورشان در کلاس نیست و دغدغه‌ای نباید داشته باشند.»

*آنا