موتور بازار روشن شد؟

بازارهای مالی
اقتصاد برتر

رشد ۶هزار و ۴۶۵واحدی (۰.۵درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۵هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش اقتصادبرتر، #خودرو، #خساپا، #خگستر و #خبهمن از جمله بزرگانی هستند که با رشد قیمت همراه شده‌اند.
#خزر، #خمحور، #خرینگ و خنصیر نیز از جمله نمادهای سرخ پوش این گروه هستند.

صف‌های خرید حدود ۳۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۹۹۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۶۰۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #تپکو و #سمگا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۲۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #برکت، #وسپهر و #کاما در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۱۰میلیارد تومان (۸۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۹۰میلیارد تومان (۲۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در هفت نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۱۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت عمران و سازندگی قزوین (#فگستر) به ۵.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«انبوه سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۲۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود نداشت.

🔹این جدول حدود ۲۶درصد از چهار هزار و ۳۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۹۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۴۴۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۳۷۰میلیارد تومان خواهد رسید.

شاخص کل بیش از ۶هزار واحد رشد کرد

🔹رشد ۶هزار و ۴۶۵واحدی (۰.۵درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۵هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۰.۳درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به بیش از دو هزار و ۹۵میلیارد رسید.
🔹بیش از ۳۸میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقوقی به حقیقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۱۱۲نماد و افت بیش از سه درصد ۱۹۶نماد

پاسخ دادن