موجودی آب سدهای کشور ۲درصد کمتر از پارسال

موجودی آب مخازن سدهای کشور درحالی از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۷ بهمن ماه به رقم ۲۶ میلیارد و ۵۴ میلیون متر مکعب رسیده که این رقم در زمان مشابه سال گذشته ۲۷ میلیارد و ۲۰ میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش دو درصدی دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، براساس تازه ترین گزارش روز دوشنبه دفتر معالعات پایه منابع آب ایران درحال حاضر با وجود بیش از ۲۶ میلیارد مترمکعب آب ذخیره شده در مخازن سدهای کشور، ۵۳ درصد ظرفیت سدها پر است. ورودی آب سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفدهم بهمن ماه نیز درحالی به رقم ۱۱ میلیارد و ۸۰ میلیون متر مکعب رسیده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۳ میلیارد و ۲۴ میلیون متر مکعب بوده که کاهش ۱۱درصدی را نشان می‌دهد .

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران  نشان از آن دارد که میزان خروجی آب از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تا هفدهم بهمن ماه به عدد ۱۲ میلیارد و ۴۳ میلیون متر مکعب رسید و این درحالی است که این میزان در سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۷۱ میلیون متر مکعب بوده که کاهش ۱۵ درصدی را نشان داده است. ظرفیت کل سد های ایران اکنون ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است.

سیزدهم بهمن ماه معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به حجم ۱۳ میلیارد مترمکعبی مخازن سدهای کشور در اول انقلاب گفت: امروز مخازن سدهای کشور به حدود ۵۳ میلیارد مترمکعب رسیده که از افزایش چهار برابری حجم مخازن سدهای کشور از ابتدای انقلاب تاکنون حکایت دارد.

پاسخ دادن