موج گرانی در بازار خودرو

با وجود رکود معاملات خودرو در بازار، قیمت برخی از خودرو‌ها نظیر پژو پارس نجومی بالا می‌رود.

تهران اقتصاد برتر ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

فعالان بازار خودرو می‌گویند، قیمت پژوپارس ساده در بازار از مرز ۲۶۰ میلیون تومان گذشت. پراید در ۲۴ ساعت گذشته از نوسانات قیمتی در امان بود به طوری که پراید ۱۱۱ در این مدت روی قیمت ۱۵۵ میلیون تومان ثابت ماند و پراید ۱۳۱ نیز پس از آنکه در روز گذشته یک میلیون تومان گران شد و ۱۴۰ میلیون تومان قیمت خورد امروز نوسان قیمتی را تجربه نکرده است و پراید ۱۳۲ و ۱۵۱ نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب بر روی قیمت‌های ۱۳۴ و ۱۴۹ میلیون تومان ثابت مانده اند.

در حالی که خودروهای گروه پراید کاملا از نوسانات قیمتی در امان ماندند اما در ۲۴ ساعت گذشته برخی از خودرو‌های گروه پژو گران شدند؛ پژو پارس ساده مدل ۱۳۹۹ از ۲۵۴ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۲۶۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۷ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۲۸۰ میلیون تومان قیمت خورده است و پژو ۵۰۸‏، GT لاین نیز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت ۶.۴۵ درصدی را تجربه کرده است و در حال حاضر یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای تیبا اما امروز ثبات قیمت برقرار بود به طوری که تیبا ۲ مدل ۱۴۰۰ در ۲۴ ساعت گذشته بر روی قیمت ۱۵۹ میلیون تومان ثابت بوده است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در این مدت بر روی قیمت ۱۵۹ میلیون تومان ثابت بوده است و تیبا صندوقدار مدل ۱۳۹۹ نیز در این مدت بر روی قیمت ۱۴۲ میلیون تومان ثابت بوده است.

در بین خودروهای گروه دنا، در حالی که اکثر خودروهای این گروه امروز از نوسانات قیمتی در امان بوده اند اما دنا پلاس دنده ای ساده در ۲۴ ساعت گذشته.۲۷ درصد گران شده است و در حال حاضر ۳۷۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای مونتاژ نیز نوسانات قیمتی در ۲۴ ساعت گذشته به حداقل رسیده است و خودرو سوزوکی گراند ویتارا در این مدت بر روی قیمت یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان ثابت مانده است؛ با این وجود خودرو سیتروئن سی ۳ در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۹۴۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

پاسخ دادن