موضوع احتکار مربوط به شرکت ایران خودرو نیست

قاضی سراج در بازدید از خطوط تولید ایران خودرو اعلام کرد: موضوع احتکار برای ایران خودرو نبوده و برای سایر تولید کنندگان نیز بررسی هایی انجام شده که به زودی نتایج آن را اعلام می کنیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ تیر ۹۷

قاضی سراج در بازدید از خطوط تولید ایران خودرو اعلام کرد: موضوع احتکار برای ایران خودرو نبوده و برای سایر تولید کنندگان نیز بررسی هایی انجام شده که به زودی نتایج آن را اعلام می کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از خطوط تولید ایران خودرو گفت: از زمان التهاب بازار در دو بخش خودروهای داخلی و خارجی، سازمان بازرسی حضور مستمر داشت و با ارتباط مستقیم با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره قیمت های حاشیه بازار تصمیماتی اتخاذ شد.

قاضی سراج با تاکید بر این که سودهای حاشیه بازار به جیب دلال می رود و نه خودروساز گفت: در این میان خودرو سازان با افزایش ظرفیت تولید برخی از محصولات ، برنامه های فروش را اجرا کرده اند. باید دست دلالان و سودجویان را از بازار کوتاه کنیم.

وی افزود: ما در بخش های مختلف وارد شدیم تا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از تولید داخل حمایت کنیم تا تولید داخل افزایش یابد و کارگران فعال باشند. وی افزود: در روزهای اخیر قیمت بازار کاهش قابل توجهی داشته اما این موضوع کافی نیست.

قاضی سراج با بیان این که خودرو وسیله امرار معاش به حساب می آید گفت: کارگران جوان ایران خودرو هم گفتند که در سه شیفت کار می کنند، از سویی دیگر سایت فروش ایران خودرو باز بوده و برنامه فروش اجرا می شود و این روند ادامه دارد.

وی افزود: با ایران خودرو توافق کردیم که خودروها را به دست مصرف کننده واقعی برسانند و عملکرد نمایندگی ها را هم کنترل کنند تا خودرو به دست عوامل برهم زننده تعادل بازار نرسد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: حمایت از تولید داخل طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برعهده همه است و اگر مشکلاتی هم وجود داشته باشد آمادگی داریم که به خودروسازان کمک کنیم تا شرایط هر روز بهتر شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این بازدید با بیان این که تعداد تولید در سه ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته گفت: با همکاری کارگران خطوط تولید ظرفیت خودروهای پرطرفدار بازار را افزایش داده ایم.

مهندس هاشم یکه زارع افزود: ساز و کاری را در برنامه های فروش به کار گرفته ایم تا خودرو به دست مشتری واقعی برسد. وی ممنوعیت صلح خودروهای ثبت نامی و ثبت نام هر کد ملی یک دستگاه خودرو را از جمله این سازو کارها برای حذف بازار سیاه دانست.

معاون بازاریابی و فروش #ایران خودرو نیز از اجرای برنامه فروش براساس نیاز بازار خبر داد و گفت:در عید فطر برنامه فروش خودروهای پرفروش را اعلام کردیم و در اختیار بازار قرار داده ایم. همچنین برای جلوگیری از مراجعه مردم به بازار سیاه تمهیدات لازم را به کار گرفته ایم.

وی نظارت بر عملکرد نمایندگی های ایران خودرو را از دیگر برنامه های فروش خواند و گفت: از طریق سایت اینترنتی محصولات را به فروش می رسانیم و برخی از مشتریان که دسترسی به سایت ندارند به نمایندگی مراجعه می کنند و نمایندگی موظف است طبق ظرفیت اقدام به ثبت نام کنند. وی تاکید کرد: نمایندگی حق دریافت وجه اضافه از مشتری را ندارد. خان کرمی گفت: قیمت محصولات مطابق با مصوبه های شورای رقابت است.

*ایکوپرس

پاسخ دادن