موگرینی: برنامه‌ای برای ممنوعیت هوآوی در اتحادیه اروپا نداریم

موگرینی: برنامه‌ای برای ممنوعیت هوآوی در اتحادیه اروپا نداریم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه این اتحادیه در موضوعات زیادی با چین همکاری دارد گفت که اتحادیه اروپا برنامه‌ای برای ممنوعیت هوآوی در این اتحادیه ندارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  فارس، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که این اتحادیه در حال حاضر برنامه‌ای برای ممنوع کردن هوآوی چین ندارد.

وی که در حاشیه نشست امنیتی آسیا در سنگاپور در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد با پیچیده خواندن روابط اتحادیه اروپا با چین افزود که اتحادیه اروپا در موضوعات زیادی با چین نظیر تغییرات آب و هوایی و توافق هسته‌ای ایران همکاری دارد.

دولت آمریکا اخیرا فشارهای زیادی به شرکت هوآوی وارد آورده و مدعی است که این شرکت از تجهیزات خود برای جاسوسی به نفع دولت چین استفاده می‌کند. همچنین وزارت دادگستری آمریکا این شرکت را به سرقت اسرار تجاری ونقض تحریم‌های ایران متهم کرده است.

در همین راستا، چند ماه پیش مدیر مالی شرکت هوآوی به درخواست آمریکا در کانادا بازداشت شد و قرار است به این کشور استرداد شود. این در حالی است که جنگ اقتصادی میان چین و آمریکا به مرحله حساسی رسیده است.

برخی تحلیلگران می‌گویند ادعاهای مقامات غربی درباره شرکت هوآوی برای ضربه زدن به وجهه این شرکت است که بازار بسیاری از شرکتهای غربی را در زمینه الکترونیک و ارتباطات از آن خود کرده است.

پاسخ دادن