میثاق‌نامه‌ای برای رونق تولید در ایران خودرو

ميثاق‌نامه‌ای برای رونق توليد در ایران خودرو

به منظور تحقق هدف تامین و تولید روزانه ۲ هزار دستگاه خودروی بدون کسری،‌ میثاق نامه‌ای میان مدیرعامل #ایران_خودرو و پیشکسوتان زنجیره ساخت و تامین امضاء شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایکوپرس، این میثاق‌نامه به امضاء ۷۰ نفر از تامین کننده و قطعه سازان اصلی خطوط تولید ایران خودرو رسید که این تعداد، تامین حدود۶۰ تا ۷۰درصد قطعات مورد نیاز ایران خودرو را برعهده دارند.
در این میثاق نامه آمده است: ما تلاش‌گران و پیشکسوتان تامین و تولید گروه صنعتی ایران خودرو با یکدیگر پیمان می‌بندیم که با عزم و اراده راسخ، ‌توان مدیریتی و کارشناسی خود را به خدمت گرفته و در جهت تامین و تولید روزانه حداقل ۲ هزار دستگاه خودرو از ۹ آذرماه همت گماریم.
فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به عزم این خودروساز برای افزایش شمارگان تولید خودروی کامل و بدون کسری گفت: ‌با همدلی سازندگان و تامین و تدارک به موقع تولید این شرکت از دی ماه به تولید روزانه ۲ هزاردستگاه و از بهمن ماه به روزانه ۲۴۰۰ دستگاه خواهد رسید.
وی تاکید کرد: ‌با تحقق افزایش شمارگان تولید روزانه خودروی کامل و بدون کسری و افزایش عرضه به بازار، قیمت های بازار نیز براساس نظام عرضه و تقاضا به شرایط متعادلی خواهد رسید.
وی جلوگیری از توقف خطوط تولید و حفظ و ارتقای کیفیت قطعات و محصولات را سرفصل برنامه های ایران خودرو عنوان کرد و افزود:‌ خطوط تولید با همدلی شما بسیجیان عرصه صنعت و تامین به موقع، متوقف نخواهد شد و به عهدی که با هم بسته ایم پایبند خواهیم بود.
مقیمی با بیان این‌که ارتقای سطح کیفی قطعات از مهم‌ترین شروط توسعه همکاری با سازندگان است، خاطرنشان کرد: با بازرسی‌ها و نظارت‌های دقیق اجازه ورود قطعات بی کیفیت به خطوط تولید را نخواهیم داد و در این زمینه با هیچ سازنده‌ای مماشات نخواهیم کرد.
مدیرعامل ایران خودرو خاطرنشان کرد: برنامه این خودروساز‌ توسعه محصولات با نشان ایرانی با استفاده از توان قطعه سازان و جوانان نخبه است و محصول جدید برپایه پلتفرم ۳۰۱ با آرم و نشان ایران خودرو به بازار معرفی خواهد شد.
وی با تاکید بر حضور فعال‌تر ایران خودرو در بازار لوازم یدکی قطعات خودرو اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با همکاری خوب قطعه سازان به دنبال کسب سهم بیشتری در بازار قطعات لوازم یدکی هستیم.
مقیمی یادآورشد: با همت بلند سازندگان، خودروهای ناقص کف پارکینگ هم اکنون به کمتر از ۲۴ هزار دستگاه رسیده و این تعداد طبق برنامه تا ۱۵ آذر به کم‌تر ۱۵ هزار دستگاه و در دی ماه سال جاری به صفر خواهد رسید.

پاسخ دادن