میزان ارز قفل شده در DeFi از مرز ۴ میلیارد دلار گذشت

صنعت DeFi با سرعت فراوان رو به گسترش است. جمعه گذشته میزان ارز قفل شده در دیفای‌ها از مرز ۴ میلیارد دلار گذشت .

تهران – اقتصادبرتر – ۷ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،  در اینجا منظور از سرمایه قفل شده، مقدار سرمایه‌ای است که روی قراردادهای هوشمند در حال اجرا هستند.

سرعت رشد سرمایه DeFi به حدی است که سه شنبه هفته گذشته حدود ۳ میلیارد دلار فقط سه روز بعد یعنی جمعه به اندازه یک سوم افزایش پیدا کرد و به ۴ میلیارد دلار رسید. با توجه به آمار سایت ، به ترتیب پلتفرم‌های maker  با ۱.۰۳ میلیارد دلار، با ۷۷۵.۲ میلیون دلار و ) با ۴۱۳ میلیون دلار در رتبه‌های اول تا سوم میزان ارزش قفل شده هستند. پلتفرم نیز با ۳۸۱.۲ میلیون دلار در رقابت با synthetix به سر میبرد. همچنین تنها در روز گذشته maker و compound بیش از ۱۰ درصد رشد سرمایه را تجربه کرده‌اند.

 جالب توجه است که از بین چهار پلتفرم اول، سه تای آنها یعنی maker، compound و Aave سیستم‌های وام‌دهی یا lending هستند. از طرفی، تعجب برانگیز نیست که از ۳۶ پلتفرم اول دیفای، تنها lightening network روی بلاکچین بیتکوین اجرا میشود و بقیه همگی روی بلاکچین اتریوم توسعه پیدا کرده‌اند.

 به گزارش  محبوبیت DeFi ماه گذشته هنگام معرفی توکن کامپاوند به شدت افزایش پیدا کرد. قیمت این توکن به سرعت بیش از ۶۰ درصد رشد کرد و به رتبه اول در  رسید.

پاسخ دادن