میزان و زمان افزایش حقوق بازنشستگان معلوم نیست

در حالیکه دولت بارها نظر موافق خود را برای اجرای مصوبه جدید مجلس جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان اعلام کرده است اما دستگاه های مربوطه هنوز میزان و زمان اجرای این مصوبه را اعلام نکرده اند.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مرداد ۱۴۰۱

پس از افزایش حقوق همه قشر های کارمندان ، کارکنان و بخشی از بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ ، گروهی از بازنشستگان که مستمری دریافتی آنان بیش از ده میلیون تومان بود به جای این که مثل سایر بازنشستگان افزایش ۵۷ درصدی داشته باشد ، صرفا ۱۰ درصد افزایش یافت و این موضوع باعث اعتراضات گسترده بازنشتگان در سراسر کشور شد ، مجلس شورای اسلامی پس از بحث و گفت و گو میزان افزایش مستمری این گروه از بازنشستگان را ۳۸ درصد تعیین کرد اما همین مقدار هم هنوز پرداخت نشده است.

در همین راستا رئیس فراکسیون کارگری مجلس نیز خواستار تسریع دولت در تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان شده است. انتظار می‌رود دولت هرچه سریع‌تر نسبت به مسئله حقوق بازنشستگان تعیین تکلیف کند.

سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح و متوسط بگیران صندوق این سازمان، از نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق این دسته بازنشستگان خبر داد. اما خبری نداد که دولت با چه مقدار افزایش حقوق موافق است ؟ و زمان پرداخت افزایش حقوق چه زمانی خواهد بود.

پاسخ دادن