نارضایتی خریداران کیاموتورز از تحویل خودرو

شماری از خریداران خودرو از شرکت کیاموتورز کره جنوبی به دلیل آنچه پایبند نبودن این شرکت به تعهدات اعلام کردند، امروز (شنبه) روبروی یکی از نمایندگی های این شرکت در تهران گرد هم آمدند.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۴ اسفند ۹۵

یکی از افراد حاضر در این تجمع  گفت: شانزدهم بهمن ۱۳۹۵ برای خرید «سورنتو۲۰۱۷» در نمایندگی «آساطوری» هیوندا در شرق تهران ثبت نام کردم و ۲۴۰ میلیون تومان (۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال) پرداختم.

وی که خواست نامش فاش نشود، ادامه داد: مدیریت این نمایندگی قول داد در یک هفته کاری کارتکس و گارانتی خودرو و پلاک را تحویل می دهد اما متاسفانه تا امروز یعنی چهاردهم اسفندماه اتفاقی نیفتاده و شرکت به تعهد خود عمل نکرده است.
این خریدار گفت: این شرکت اعلام کرد کارتکس ها نزد شخصی به نام «عباس زاده» است که خودرو وارد می کند و در خیابان سهروردی نمایشگاه دارد.

وی افزود: با مراجعه به این فرد درخواست کردیم کارتکس ها را تحویل بدهد. عباس زاده گفت ۹۰ خودرو را وارد کرده و مدارک و کارتکس ها را نیز به نمایندگی آساطوری داده است.
این فرد گفت: همه این موارد سبب شده است ما خریداران در چاله بیفتیم. من با سختی توانستم برای خرید خودرو وام بگیرم اما پس از این اتفاق ها به اداره آگاهی نیروی انتظامی و دادسرا رفتیم و تشکیل پرونده دادیم.

شرکت کیاموتورز کره جنوبی پس از شکایت خریداران خودرو، نام نمایندگی خود با نام «ادگار آساطوری» در شرق تهران را در فهرست عاملیت های لغو امتیاز شده قرار داده است.

*ایرنا

پاسخ دادن