نامه فلسطین به سازمان ملل برای محکومیت رژیم صهیونیستی

فلسطین با ارسال نامه به دبیرکل این سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواستار مجازات رژیم صهیونیستی به علت تداوم شهرک سازی‌ها در اراضی فلسطینی شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد در این نامه‌ به حمله اخیر بالگردهای رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرده و افزوده است: حمله اخیر اسرائیل به غزه جان بیماران و کودکان را به خطر انداخت. بالگردهای رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه به بیمارستان کودکان مرکز توانبخشی معلولان در غزه حمله کرده بودند.

در نامه نماینده فلسطین به سازمان ملل متحد آمده است: شهرک سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی غیر قانونی و نقض قوانین بین المللی است. منصور همچنین از جامعه جهانی خواسته است تا فورا مداخله کنند تا سال جدید میلادی به سالی تبدیل شود که در آن قانون حفظ و مصونیت از مجازات متوقف می‌شود.

در نامه نماینده فلسطین همچنین هشدار داده شده، در صورت مجازات نشدن رژیم صهیونیستی، بی عدالتی و مصونیت این رژیم از مجازات همچنان افزایش می‌یابد که باعث بیشتر شدن رنج‌های مردم فلسطین خواهد شد و امیدها برای دستیابی به یک راه حل عادلانه برای مناقشه فلسطینی – اسرائیلی از بین می‌رود.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ میلادی کرانه باختری غیرقانونی است. شهرک سازی‌های رژیم اشغالگر قدس با وجود برخی محکومیت‌های بین المللی و برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر افزایش یافته است.

پاسخ دادن