نانوایان حبس شده برای قربانیان نان پختند!

نانواهای مکزیکی بعد از حبس شدن در نانوایی بر اثر سیل، برای صدها تن از قربانیان طوفان هاروی نان شیرین پختند. چهار نانوا تقریبا از ۲۰۰۰ کیلو آرد استفاده کردند و شبانه روز مشغول پخت بودند!

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ شهریور ۹۶

چهار نانوا که بر اثر طوفان هاروی و سیل به مدت دو روز در نانوایی خود حبس شده بودند صدها تکه نان برای قربانیان سیل پختند.

این چهار مرد از نانوایی El Bolillo در هیوستون تگزاس، بعد از اینکه تمام آخر هفته را بر اثر سیل در مغازه گرفتار شده بودند، تقریبا از ۲۰۰۰ کیلوگرم آرد برای پخت شبانه روز نان و نان شیرین (نوعی نان مکزیکی) استفاده کردند.

چهار نانوا مشغول کار در شیفت شب بودند که متوجه شدند به دلیل سطح بالای آب در خیابان ها قادر به ترک نانوایی نیستند.

آنها برای منحرف کردن ذهنشان از نگرانی برای خانواده و دوستان، تصمیم گرفتند به پخت نان برای کسانی که بر اثر این باران ویرانگر آسیب دیده اند، ادامه دهند.

نانوایی El Bolillo که در پخت کیک مکزیکی و فرانسوی تخصص خاصی دارد، خشک باقی ماند و برق آن قطع نشد تا نانوایان بتوانند سراسر شب و روز بعد از آن به پخت نان ادامه دهند.

برایان آلوارادو، مدیر نانوایی که در راه جنوب بود به ایندیپندنت گفت: « وقتی آنها متوجه شدند که در نانوایی گیر افتادند، تصمیم گرفتند خود را مشغول و به جامعه کمک کنند و تا جایی که می توانند نان بپزند. »

زمانی که آلوارادو توانست به آنها دسترسی پیدا کند، نانواها به قدری نان پخته بودند که توانستند تمام مراکز اورژانس شهر را که برای افراد سیل زده مشغول به کار بودند پر از نان کنند!

آلوارادو در ادامه گفت: « ما دقیقا تعداد نان هایی که پخته شده بود را نشمردیم ولی آنها از ۴۴۰۰ پوند (۱۹۹۶ کیلوگرم) آرد استفاده کرده بودند. »

یکی از قربانیان طوفان هاروی که خانه خود را بر اثر سیل از دست داده و کودک چهار ساله اش را در آغوش دارد.

آلوارادو ادامه داد: « اگرچه به خانه یکی از نانواها آسیب جزئی در اثر سیل وارد شده است ولی خانه سه نانوای دیگر در سلامت و خشکی کامل به سر می برند. »

هزاران نفر در شبکه های اجتماعی به کار برجسته و انسان دوستانه نانواها واکنش نشان دادند و آنها را “قهرمان‌ها” خطاب کردند و قلب‌های بزرگ و خدمات اجتماعی مهم آنها را ستایش کردند.

Debby Goforth در فیسبوک نوشت : « به احترام شما کلاه از سر برمیدارم! شما چقدر الهام دهنده هستید! »

Eddie Gurbisz اضافه کرد: « عالی بود! نمیتونم به قدر کافی در مورد کار بزرگ و مهمی که برای هیوستون انجام دادید چیزهای خوب بگم! با عشق و احترام فراوان. »

*ترجمه : مریم رهنما

پاسخ دادن