ناکامی چینی ها در تولید ارز مجازی در ایران

ارز مجازی
اقتصاد برتر

تلاش شرکت ‌های چینی تولید کننده ارز مجازی برای نقل مکان به ایران ناکام ماند .

تهران- اقتصاد برتر- ۲۶ فروردین ۹۸

به گزارش#اقتصادبرتر به نقل از شبکه خبری سی ان ان طی ماه ‌های گذشته شرایط برای استخراج ارز مجازی در چین سخت‌تر شده است و شرکت های تولید کننده ارز مجازی تلاش دارند فعالیت خود را در کشورهای دیگری نظیر ایران دنبال کنند.

به دلیل آنکه در برخی استان‌های چین قیمت برق بسیار پایین است چین طی ماه ‌های گذشته به جذاب ‌ترین خاستگاه شرکت‌های استخراج‌کننده ارز مجازی در جهان تبدیل شده بود.

پس از سخت‌ شدن شرایط این شرکت‌ها به دلیل افزایش قیمت برق در چین و وجود برق ارزان در ایران این شرکت ها تلاش کردند به ایران نقل مکان کنند و فعالیت خود را در ایران دنبال کنند اما شرایط فعالیت برای آنان در ایران هم دشوار شده و به راحتی نمی توانند به ایران نقل مکان نمایند.

فنگ ‌لیو که ۲۰ هزار واحد استخراج ارز مجازی دارد، می‌گوید: بسیاری از استخراج‌کنندگان چین طی سال گذشته و به دلیل برق ارزان به ایران نقل مکان کردند. شرایط حامل‌های انرژی در ایران بگونه‌ای است که نیروگاه‌ ها پس از تأسیس ۵ سال گاز مجانی دریافت می‌کنند و این مسأله قیمت برق در ایران را ارزان کرده است. وی همچنین تأکید کرد: قیمت بنزین و گازوئیل نیز در ایران بسیار ارزان است.

با این حال با توجه به سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت ایران در استخراج ارزهای مجازی شرکت‌های چینی نتوانسته‌اند، در این زمینه توفیق چندانی داشته باشند زیرا ورود تجهیزات استخراج ارز مجازی در مرز توسط دولت ایران ممنوع است.

پاسخ دادن