نتایج انتخابات آمریکا دقیقا چه تاریخی مشخص می‌شود؟

انتخابات ریاست جمهوری فردا در امریکا در اغلب ایالت‌ها از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب به وقت محلی برگزار شده و قرار است تایید نتایج انتخاباتی از ۱۰ نوامبر آغاز شود.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۴ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، سوم نوامبر ۲۰۲۰، انتخابات ریاست جمهوری در امریکا برگزار شد. کارزاری که دونالد ترامپ از سوی جمهوریخواهان و جو بایدن از طرف دموکرات‌ها در آن همه توان خود را برای پیروزی در جنگ قدرت در این کشور به کار خواهند بَست.

این انتخابات تحت تأثیر عوامل گوناگونی از قبیل شیوع کرونا، ناتوانی دولت ترامپ در مدیریت این ویروس، تعامل منفی دولت کنونی این کشور با کشورهای جهان به ویژه در لغو بسیاری از قراردادها و پیمان‌های چند جانبه و بین‌المللی و تبعات آن قرار گرفته است.

است که می‌تواند نتیجه انتخابات امریکا را علیرغم تعداد رأی‌های مردمی؛ به سوی دیگری هدایت کند. تعداد الکترال‌ها متناسب با جمعیت هر ایالت هستند؛ به نحوی که با جمعیت ۳۸.۸ میلیونی ایالت کالیفرنیا، ۵۵ رأی الکترال نیز به این ایالت اختصاص یافته است؛ این در حالیست که «دلاوِر» با ۹۳۶ هزار نفر تنها ۳ رأی الکترال از مجموع ۵۳۸ رأی الکترال دارد.

این در حالیست که رسانه‌های امریکایی اعلام کرده‌اند که تا کنون بیش از ۹۳ میلیون نفر در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری این کشور (به صورت پُستی) شرکت کرده‌اند.

اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰

آرای پُستی در امریکا که به دلیل شیوع گسترده کرونا در این کشور به عنوان جایگزینی برای حضور در شعب اخذ رأی درنظر گرفته شده است، ممکن است در فاصله‌ای چند روزه مورد شمارش قرار گیرد؛ اما تایید نتایج انتخاباتی ایالت‌ها از ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) آغاز خواهد شد؛ البته اگر به بازشماری آرا نیاز باشد، این تاریخ ممکن است به تأخیر بیفتد. همه ایالت‌ها به استثنای کالیفرنیا باید تا ۸ دسامبر (۱۸ آذر) روند تأیید را به پایان برسانند.

بعد از انتخابات عمومی، الکترال ها ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) آرای خود را ارائه کرده و به واشنگتن می‌فرستند.

بر اساس قوانین امریکا، در ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱ رئیس‌جمهور جدید امریکا سوگند ریاست‌جمهوری خورده و سپس مراسم تحلیف برگزار می‌شود.

پاسخ دادن