نخست وزیر عراق، امروز در تهران

نخست وزیر عراق امروز در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی – اقتصادی به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان، وارد تهران می‌شود.

تهران – اقتصاد برتر –  ۳۱ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در بدو ورود به تهران در فرودگاه مهرآباد، مورد استقبال آقای رضا اردکانیان وزیر نیرو قرار می‌گیرد. پس از مراسم استقبال رسمی از نخست وزیر عراق از سوی آقای روحانی رئیس جمهور، بلافاصله هیئت‌های رسمی دو کشور مذاکرات دو جانبه را آغاز می‌کنند. آقای الکاظمی نخست وزیر عراق همچنین ملاقاتی خصوصی با رئیس جمهور کشورمان خواهد داشت. در ادامه و پس از مذاکرات دو جانبه هیئت‌های دو کشور و ملاقات خصوصی نخست وزیر عراق با آقای روحانی، مذاکرات مشترک هیئت‌های عالیرتبه دو کشور با حضور آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و آقای مصطفی الکاظمی برگزار می‌شود. نخست وزیر عراق در سفر دو روزه خود به ایران همچنین به دیدار رهبرمعظم انقلاب اسلامی خواهد رفت و با رئیس مجلس شورای اسلامی و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفتگو می‌کند. آقای مصطفی الکاظمی را در سفر به تهران، وزیران امور خارجه، نفت، برق، دارایی، دفاع، بهداشت و مشاور امنیتی ملی عراق همراهی می‌کنند.

«قنبری» مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی گفت:
در سفر به عراق مذاکرات مفید و سازنده‌ای با طرف عراقی انجام گرفت که نتایج آن در سفر نخست‌وزیر عراق و هیئت همراه به تهران نهایی می‌شود.
انتظار می‌رود در صورت تحقق این امر، حجم قابل توجهی از منابع ارزی که به چندین میلیارد دلار می‌رسد، وارد بازار شده و بخش زیادی از تقاضای ارز از این محل پوشش داده خواهد شد.

پاسخ دادن