نخست وزیر عراق وارد تهران شد

الکاظمی نخست وزیر عراق بمنظور رایزنی‌های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی وارد تهران شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

یک منبع عراقی درباره برنامه‌های سفر نخست‌وزیر عراق به تهران گفت : الکاظمی در سفری یک‌ روزه خود به تهران درباره موضوعات مختلفی با مقامات ایرانی به گفت‌وگو خواهد پرداخت.

بگفته این منبع عراقی، الکاظمی در جریان سفر به ایران به ابراهیم رئیسی به ‌مناسبت رئیس‌جمهورشدنش تبریک خواهد گفت و علاوه بر آن برخی پرونده‌های اقتصادی و امنیتی را هم مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

در این سفر هفت وزیر، الکاظمی را همراهی خواهند کرد. «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق هم در این سفر، نخست وزیر عراق را همراهی می‌کند.

الفرات نیوز گزارش داد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز یکشنبه وارد تهران شد و هیاتی عالیرتبه از مقام‌های عراق وی را همراهی می‌کنند.

یکی از موضوعات مهمی که این روزها عراق بسیار علاقمند به پیگیری آن است، میانجیگری میان ایران و عربستان است که تا کنون چند دور مذاکره بین مقام‌های بلند پایه دو کشور در عراق برگزار شده است.

الکاظمی قبل از سفر در اظهارنظری گفت: این سفر با هدف تقویت روابط دوجانبه و گشودن افق‌های چشم‌انداز همکاری در همه زمینه‌ها و تمرکز بر عمق روابط دو کشور دوست است.

نخست وزیر عراق تأکید کرد: عراق موفق به ایفای نقش محوری در منطقه از طریق تقویت شراکت راهبردی مطابق با اصول حمایت از ثبات، همکاری و دوستی به‌منظور تحکیم پایه‌های صلح و شکوفایی شده است.

الفرات نیوز گزارش داد: نخست وزیر عراق در جریان این سفر با برخی مقامات ایرانی دیدار خواهد کرد و در این دیدار پرونده‌های مورد اهتمام مشترک و تقویت تلاشهای توسعه پایدار به‌نفع دو ملت عراق و ایران، مورد رایزنی قرار خواهد گرفت. همچنین در این سفر هماهنگی دوجانبه در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و حمایت از امنیت و ثبات منطقه مورد تبادل نظر و رایزنی واقع خواهد شد.

پاسخ دادن