نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه ثبات نرخ بازارکشاورزی با فعال شدن تعاونی های روستایی امکان پذیراست،گفت: حذف دلالان در صنعت کشاورزی با ایجاد بازارچه های تولید به مصرف توسط تعاونی های روستایی می تواند سود مناسبی را نصیب کشاورز کند.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۶ دی ۹۵

مجید کیان پور درباره وضعیت حضور تعاونی های روستایی در صنعت کشاورزی، گفت: تعاونی های روستایی با توجه به رسالت خود می توانند  تولیدکننده و مصرف کننده را  با حذف واسطه های  متعدد بطور مستقیم به  یکدیگر متصل کنند؛بنابراین بدیهی است که این نوع تبادلات تجاری علاوه بر حمایت از تولید کننده، مصرف کننده را نیز از شرایط بازار راضی نگه می دارند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسانات نرخ بازار کشاورزی با حذف واسطه ها بطورحتم به ثبات می رسد،ادامه داد: حمایت های مالی از  تعاونی روستایی منجر به خرید مستقیم  تعاونی ازکشاورز می شود و این امرموجب می شود نرخ محصولات کشاورزی نیز بدون نوسان با نرخی ثابت حتی در مناسبت ها که با افزایش تقاضا روبرو هستیم، تعیین شود.

کیان پور،افزود: ایجاد بازارچه های تولید به مصرف با محوریت تعاونی های روستایی منجرمی شود که کشاورز دغدغه ای  برای فروش محصولات خود رانداشته باشد؛زیرا تعاونی روستایی می تواند برحسب آمایش تولید از قبل کشت به کشاورزی آگاهی دهد که به چه میزان محصولات کشاورزی را به زیرکشت ببرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ثبات نرخ بازار کشاورزی با فعال شدن تعاونی های روستایی امکان پذیراست، یادآورشد: حذف دلالان در صنعت کشاورزی با ایجاد بازارچه های تولید به مصرف توسط تعاونی های روستایی می تواند سود مناسبی را نصیب کشاورز کند.

2 نظر از مردم

    • بله دقیقا حق با شماست. باید به همه حوزه ها توجه شود علی الخصوص بخش کشاورزی که اگر زحمات آنان برای تولید محصولات کشاورزی نباشد جامعه ما با کمبودهای فراوانی روبرو خواهدشد.

پاسخ دادن