نروژی‌ها از همکاری با روس‌ها پا پس کشیدند

اقتصاد برتر

پس از ۸ سال همکاری و بخاطر فشار آمریکایی ها، یک شرکت نروژی از ادامه همکاری در پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا عقب‌نشینی کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از راشاتودی، یک شرکت نروژی که ۸ سال بود در پروژه ساخت خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا همکاری می‌کرد، از ترس سیاست‌های تحریمی آمریکا از ادامه حضور در این پروژه عقب‌نشینی کرد. شرکت بتنورسک وریتاس تأیید کرده است که به خاطر تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا حضور در این پروژه را متوقف کرده است. این شرکت در بیانیه خود اعلام کرده در راستای تحریم‌های اعمال شده شرکت DNV تمام فعالیت‌های خود در قالب نورداستریم ۲ را متوقف می‌کند و تا زمانی که این تحریم‌ها ادامه دارد این تصمیم پابرجا خواهد بود.

شرکت نروژی می‌گوید: ما در حال برنامه‌ریزی برای خروج کامل از این پروژه هستیم. این اقدام پایانی است بر ۸ سال همکاری شرکت نروژی با شرکت گازپروم در ساخت خط لوله انتقال گاز از روسیه به اروپا است که به خاطر ترس از تحریم‌های آمریکا اتفاق افتاده است. در حالی که ترامپ قانون دفاع ملی سال ۲۰۲۱ این کشور را وتو کرده بود، سنای این کشور روز جمعه بگونه‌ای به این قانون رأی داد تا وتوی ترامپ را بی‌اثر کند. در این قانون تحریم‌هایی علیه طرف‌های فعال در پروژه نورداستریم و ترک‌استریم اعمال شده است.

پاسخ دادن