نشت گاز عامل انفجار یک ساختمان در شهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت : بامداد پنجشنبه، نشت گاز باعث انفجار در یک ساختمان در شهران شد که خوشبختانه تلفاتی نداشت.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ تیر ۱۴۰۰

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت : این ساختمان تجاری، مسکونی و اداری بوده است. سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۰:۵۸ بامداد یک مورد حادثه انفجار در یک ساختمان در محله شهران جنوبی، خیابان قدس به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله ۳ ایستگاه آتش نشانی با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان ۵ طبقه روی همکف دارای ۶۳ واحد بود. این ساختمان کاربری اداری، تجاری، مسکونی داشت.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در طبقه دوم این ساختمان انفجار نسبتا شدیدی رخ داده بود. شدت انفجار به حدی بود که دیوارهای همین واحد و دو واحد کناری آن تخریب شده بود. همچنین بخشی از نمای ساختمان در بیرون ساختمان تخریب شده بود. خوشبختانه انفجار به طبقات بالایی و ساختمان‌های مجاور خسارت چندانی وارد نکرده بود.

ملکی تصریح کرد: یک دستگاه خودروی پژو به دلیل ریزش آوار بر روی آن دچار خسارت شده بود. خوشبختانه این انفجار منجر به آتش سوزی نشده بود و فقط یک انفجار کوتاه بود که منجر به شعله وری نشده بود. یک خانم جوان ۳۵ ساله در لحظات اولیه به دلیل شدت حرارت دچار مصدومیت شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

وی گفت : با توجه به اینکه کاربری ساختمان بیشتر اداری بوده، کسی در داخل ساختمان و چند نفری که در داخل ساختمان بودند خودشان خارج شده اند و مشکل محبوس شدن افراد در ساختمان را نداشتیم و ایمن سازی لازم انجام شد. ملکی تصریح کرد: با حضور کارشناس آتش نشانی و بررسی‌های اولیه که صورت گرفت مشخص شد نشت گاز شهری در داخل همین واحد و ایجاد شعله و جرقه باعث این حادثه شده است.

پاسخ دادن