نشست وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی

وزیران خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی پیش از سفر گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، با یکدیگر رایزنی خواهند کرد .

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ بهمن ۹۹

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد وزیران خارجه فرانسه، بریتانیا، آلمان، و آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ بهمن در مورد ایران گفت‌وگو می‌کنند. این گفت‌وگو پیش از سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران انجام خواهد شد.

خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر، گفت : رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قرار است روز شنبه دوم اسفند راهی تهران شود.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا ، پیش تر گفته بود راه دیپلماسی با ایران باز است و اگر در نخستین گام جمهوری اسلامی به تعهداتش در توافق هسته‌ای بازگردد، زمینه برای مذاکرات در سایر حوزه‌ها نیز فراهم می‌شود.

در حالیکه آمریکا با خروج از برجام ، تعهدات خود را نقض کرده است ، دولت بایدن از زمان شروع کار خود مدعی است که ایران ابتدا باید به برجام باز گردد و به تعهدات خود عمل کند ! آمریکا گفته اگر ایران ابتدا به برجام باز گردد ، واشنگتن نیز به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

پاسخ دادن