نصرالله: ترامپ در حسرت تماس با مسئولان ایرانی ماند

المیادین به نقل از دبیرکل جنبش حزب الله لبنان نوشت: آنچه در انتخابات اخیر آمریکا رخ داد, نشان دهنده رسوایی دموکراسی آمریکایی بود که جهان را به سوی آن فرا می خوانند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، دبیرکل حزب الله لبنان همچنین سالروز شهادت بهاء ابوالعطا از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی را به مردم فلسطین و رهبران این جنبش تسلیت گفت.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود به ماهر الاخرس اسیر فلسطینی در بند زندان‌های اسرائیل نیز به خاطر پیروزی وی بر زندان و زنجیر تبریک عرض میکنم، پیروزی که با اراده پولادین خود محقق کرد.
سید حسن نصرالله تاکید کرد گفت: عملیات شهادت طلبانه احمد قصیر در صور در سال ۱۹۸۲ رخ داد و همچنان به عنوان بزرگ‌ترین عملیات شهات طلبانه در تاریخ تنش عربی و اسرائیلی به شمار می‌رود. ما چهره سیاه، نگونبخت و اندوهگین شارون را به یاد می‌آوریم زمانی که مانند چنین روز‌هایی در ۳۸ سال پیش بر خرابه‌ها و ویرانی‌های ساختمان حاکم نظامی (مقر فرماندهی نظامیان صهیونیست) در صور ایستاده بود.
دبیر کل حزب الله افزود: دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله گفت: باید تصاویر این شهدای عزیز در اذهان، قلوب و فرهنگ ما همچنان حاضر باشد. ما شهادت شیخ محمد الافیونی را نیز به مردم سوریه تسلیت عرض می‌کنیم. ما به روح همه شهدا که همچنان روح و خون خود را در میادین مختلف ایستادگی در جبهه های محور مقاومت در فلسطین, یمن, سوریه, یمن, عراق و ایران و در هر جبهه ای که جنگ در آن به خاطر حق ادامه دارد, تقدیم می کنند درود می فرستیم. همچنین پیروزی ماهر الاخرس برادر اسیر فلسطینی را بر قید و بندها و زندانبان های او که با صبر عظیم و اراده محکمش محقق شد, تبریک می گوییم.
سید حسن نصرالله گفت : ما باید ارزش و عظمت شهدا را بشناسیم و آن چه را که از امنیت و قدرت و حضور مقتدرانه در معادلات منطقه ای را برای ما محقق کردند ( بشناسیم.) ملتی که قدر و ارزش شهدایش را بداند بهتر می تواند به آنان وفادار بماند.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت : این دولت لبنان و نهاد‌های وابسته به آن است که مکان و موقعیت مرز‌ها را مشخص می‌کند. دولت لبنان باید به آزاد سازی مابقی سرزمین‌های لبنانی تحت اشغال کمک کند.
دبیرکل جنبش حزب الله لبنان افزود بر اساس آنچه که کارشناسان می‌گویند مرز‌های زمینی ترسیم شده و مشخص است و هیچ اختلافی بر سر آن‌ها نیست. وی اظهار داشت موضوع نفت و گاز مقامات لبنانی را به مذاکره در خصوص ترسیم مرز‌ها واداشته است. این دولت لبنان است که مزارع شبعا و تپه های کفرشوبا و بخشی از روستای الغجر را مناطق اشغالی ( از سوی صهیونیست ها ) بر شمرد.ما می بینیم که طرف آمریکایی به تازگی اهمیت خاصی به موضوع ترسیم مرزهای ( لبنان ) با طرف اسرائیل می دهد. برخی تلاش می کنند موضوع ترسیم مرزها را به آغاز عادی سازی ( روابط ) با اسرائیل ربط دهند و این سخنی بی ارزش است. سخن گفتن درباره رویکرد جنبش حزب الله به عادی سازی روابط ( با رژیم صهیونیستی ) هدف از آن سرپوش گذاشتن بر اقدام برخی از کشورهای عربی به عادی سازی روابط با اسرائیل است.

سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز شهید گفت: برخی نیروهای سیاسی معین در داخل کشور و برخی نمایندگان و شخصیت های بارز و رسانه های آنها و در منطقه نیز به ویژه در رسانه های کشورهای حاشیه خلیج فارس شایعاتی را در مورد پرونده ترسیم مرزهای آبی لبنان با دشمن اسرائیلی راه انداختند. زیرا این مذاکرات با تحولات اخیر منطقه در زمینه عرصه عادی سازی روابط با اسرائیل از امارات و بحرین گرفته تا سودان همزمان شد. آنها تلاش کردند این پرونده را با آن روند مرتبط سازند و گفته شد این پیام آشکار و زمینه سازی حزب الله و جنبش امل برای آغاز مذاکرات سیاسی و توافق صلح با اسرائیل است یا این پرونده زمینه را برای آغاز روند عادی سازی روابط با دشمن اسرائیلی آماده می کند. این شایعات نیازی به تفسیر ندارد و شایعاتی بیهوده و بی اساس است و به هیچ عنوان از نظر حزب الله و جنبش امل موضوعیت ندارد. تمام تلاش در این سال های این بوده است که چگونه مذاکرات غیر مستقیم و فقط فنی برای دستیابی به ترسیم مرزهای آبی شکل بگیرد. حتی برخی ها ادعا کردند مذاکرات ترسیم مرزهای آبی نتیجه مذاکرات مخفیانه بین آمریکا و ایران بوده است. ما اعلام کردیم این مسئله به هیچ عنوان صحت ندارد و در ایران نیز مقام معظم رهبری حفظه الله و همه مسئولان اعلام کردند در زمان ترامپ هیچ گونه مذاکره ای نه به صورت مخفیانه و نه علنی انجام نمی شود. این جریان ها و رسانه ها عادت کرده اند همه چیز را به پرونده هسته ای ایران و غیر ان مرتبط سازند.
سید حسن نصرالله گفت: مقاومت لبنان همزمان با رزمایش اسرائیل در آمادگی کامل به سر می برد. اگر اسرائیل به ارتکاب هرگونه حماقتی بیاندیشد پاسخ و واکنش ما سریع و فوری خواهد بود.حتی طرف سوری نیز در جریان رزمایش اخیر اسرائیل در آماده باش کامل به سر می برد.
دبیر کل حزب الله افزود : آنچه در انتخابات اخیر آمریکا رخ داد, نشان دهنده رسوایی دموکراسی آمریکایی بود که جهان را به سوی آن فرا می خوانند. این رسوایی صرفا مخصوص ترامپ و دولت او نیست تا بگوییم او دیوانه است و می خواهد کرسی قدرت را حفظ کند. بلکه حزب جمهوری خواه و رهبران و اهرم های قدرت در این حزب همان نبردی که ترامپ در انتخابات در پیش گرفته است و نتیجه انتخابات را نمی پذیرد, پیگیری می کند. این چه نوع دموکراسی است . من از سقوط و شکست ترامپ به علت جنایت وقیحانه ای که در حق دو شهید فرمانده یعنی قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس کرد احساس خرسندی و خوشحالی می کنم. با خروج ترامپ ( از کاخ سفید) یکی از اضلاع سه گانه معامله قرن از بین می رود معامله ای که دو ضلع دیگر آن را نتانیاهو و بن سلمان تشکیل می دهند. از همه متحدان منطقه ای می خواهم در قبال هرگونه احتمال تجاوز آمریکا یا اسرائیل در دو ماه باقیمانده از ریاست جمهوری ترامپ در آماده باش کامل باشند.

سیدحسن نصرالله: سیاست آمریکا در منطقه سیاست اسرائیلی است

سید مقاومت افزود: از دهه های گذشته تا کنون سیاست آمریکا در منطقه ما سیاست اسرائیلی بوده است. یعنی همیشه اصل، اسرائیل بوده و حفظ قدرت, ثبات, امنیت و برتری اسرائیل از اصول ثابت سیاست آمریکا بوده است. حال دولت چه دمکرات باشد چه جمهوری خواه. چه بوش باشد یا کلینتون یا اوباما یا ترامپ و بایدن و هر کس دیگر. آنها در حمایت بیشتر و دفاع بیشتر و قدرت بخشیدن بیشتر به اسرائیل با هم مسابقه می دهند. از این رو به نظر ما اوضاع با تغییر ترامپ تغییری نخواهد کرد و ممکن است سیاست امریکا در قبال روسیه, چین, کره شمالی, کوبا یا ونزوئلا تغییر کند ولی منطقه ما همه چیزش به رژیم غاصب صهیونیستی ارتباط دارد و به نظر آمریکا در تحولات مربوط به ایران, عراق, سوریه، خلیج فارس, یمن, شمال آفریقا, منطقه عربی و اسلامی, اصل ثابت و اصلی و نخست و تنهاترین هدف این است که اسرائیل و برتری اسرائیل حفظ شود. بنابراین امید بستن به وعده ها و ایجاد تغییرات اساسی در مرحله پیش رو در دولت جدید امریکا هیچ توجیهی ندارد.

محور مقاومت باید در اوج آمادگی برای مقابله به مثل با هرگونه حماقت آمریکا و اسرائیل باشد

شبکه تلویزیونی المیادین در خبر فوری گزارش داد سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله گفت: ملت ما و محور مقاومت ایستادگی کردند ، مقاومت کردند و توانستند مانع از محقق شدن پروژه ترامپ شوند. انتخابات آمریکا و شکست ترامپ نشان داد که آمریکا قوی نیست و اراده ما قویتر است.
سید حسن نصرالله افزود از فردی مانند ترامپ احتمال هر امری و اتفاقی در دوران باقیمانده از دوره ریاست جمهوریش محتمل است. اقدام ترامپ به برکناری وزیر دفاعش ممکن است با اقدامات داخلی و خارجی آمریکا مرتبط باشد. ما باید به عنوان محور مقاومت در این دو ماه هوشیار باشیم.محور مقاومت باید در اوج آمادگی برای واکنش و مقابله به مثل در صورت هرگونه حماقت آمریکا یا اسرائیل باشد.دوران ریاست جمهوری ترامپ به پایان رسید و او در حسرت این باقی ماند که یک مسئول ایرانی تلفن را بردارد و با او گفتگو کند.

در دوره ترامپ اراده ملت فلسطین با وجود همه مشکلات, محاصره ها, دردها و عذاب کشیدن ها نشکست. اراده ایران با وجود سخت ترین تحریم ها و شرایط دشوار کرونا نشکست. اراده سوریه نشکست. عراقی ها تلاش می کنند بر فتنه های روزانه که در این کشور به راه می افتد غلبه کنند. در لبنان ما بر فتنه غلبه کردیم. دولت آمریکا در ونزوئلا, کوبا, کره شمالی و تلاش برای تسلیم کردن چین شکست خورد. سرفصل اصلی عملکرد دولت ترامپ شکست و ناکامی است.
سید مقاومت گفت: من به شخصه از سقوط ذلیلانه ترامپ خوشحالم. به نظر ما چه کسی پس از او می آید اهمیتی ندارد زیرا ما معتقدیم آنها هیچ اختلافی با هم ندارند. خوشحالی من از سقوط ترامپ مخصوصا به خاطر جنایت قرن است که او مرتکب شد یعنی ترور فرمانده بزرگ حاج قاسم سلیمانی و فرمانده بزرگ حاج ابومهدی المهندس و حمله به عراق و ایران و افتخار به این جنایت. حتی او در تجمعات انتخاباتی اش از این جنایت وقیحانه خود دفاع و بر آن تأکید می کرد. از این رو حق ماست که از شکست ذلیلانه ترامپ که به دست مردم خودش رقم خورد خوشحال باشیم. ملت آمریکا او را ساقط کرد زیرا ترامپ آنها را به ذلت کشانده بود کما اینکه او برای ذلت متحدان آمریکا نیز تلاش می کرد. فشار آمریکا با اعمال تحریم در واقع یک فشار سیاسی است و هیچ ارتباطی با ادعاهای فساد ندارد. من امیدوارم مردم لبنان با تحریم های آمریکا مانند یک موضوع حاکمیتی و نقض حاکمیت و استقلال کشور تعامل کنند. اگر آمریکا دشمنی از دشمنان ما در لبنان را فاسد توصیف و تحریم هایی علیه آن وضع کرد ما آن را محکوم و رد می کنیم.
دبیر کل حزب الله افزود: هدف از تحریم جبران باسیل ( از سوی آمریکا ) ، اعمال فشارهای سیاسی است. موضع باسیل شجاعانه است. ما این موضع را شجاعانه و مبنای ادبیات سیاسی در لبنان می دانیم. امیدواریم همه با وی ابراز همبستگی کنند زیرا هدف قرار دادن او کلی است و همه را شامل می شود. تفاهم و توافق ما با جریان ملی ازاد لبنان ۱۴ سال دوام آورده است و بدون تردید نیاز به بازنگری دارد اما نه به طور علنی.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود واکنش به تحریم های آمریکا باید از طریق توسعه روابط با جریان ملی آزاد باشد. امیدوارم دولت ( در لبنان ) هرچه زودتر شکل بگیرد. در عرصه عملی باید از ارزیابی خود در مورد تجربه چهار سال دولت ترامپ به این موضوع پی ببریم که در سایه دولتی متخاصم در این سطح بالای تکبر و در اختیار داشتن امکانات گسترده شعله ور کردن جنگ که قطعا از دولت آینده بالاتر بود و هیچ ضابطه و محدودیتی نمی شناخت, ملت های ما و محور مقاومت ایستادگی و پایداری کردند و توانستند توطئه های دولت ترامپ را به شکست بکشانند و از تحقق اهداف آن جلویگری کنند. این یعنی اراده ما از طغیان و محاصره و تکبر آنان قویتر است. این یعنی آنچه ترامپ و دولت او یا دولت آینده آمریکا می گوید سرنوشت حتمی نیست و ملت ها و دولت ها و مظلومان جهان می توانند در مقابل خواسته های آمریکا بایستند و بگویند نه و در نهایت نیز آنان پیروز خواهند بود و کسی که با آنان می جنگد و به آنان حمله می کند, شکست می خورد و ذلیل می شود. این پند و عبرت باید از انتخابات اخیر آمریکا گرفته شود.
پاسخ مقاومت به هر گونه حماقت اسرائیل سریع و بسیار نزدیک خواهد بود
سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز شهید گفت: مقاومت اسلامی در روزهای برگزاری رزمایش اخیر دشمن اسرائیلی و روزهای قبل و بعد از آن در حالت آماده باش بود. برخی یگان های مقاومت در لبنان در حالت آماده باش ۱۰۰ درصدی و برخی یگان ها نیز در حالت آماده باش ۷۵ درصدی قرار داشتند. اسرائیل نیز از این موضوع آگاه بود و برای ما نیز مهم بود که اسرائیل از آگاه باشد تا بداند که ما آماده ایم و در حالت آماده باش به سر می بریم و انگشت هایمان بر روی ماشه است و اگر به هر گونه حماقت و اقدامات خصمانه ای فکر کند, پاسخ ما حاضر و سریع و بسیار نزدیک خواهد بود.

پاسخ دادن