نظرسنجی جدید کیتکونیوز درباره قیمت طلا

نظرسنجی جدید کیتکونیوز درباره قیمت طلا

کیتکو نیوز نوشت: جاناتان باتلر ، تحلیلگر ارشد در میتسوبیشی بانک اعتقاد دارد فعلا طلا تحت فشار از جانب اخبار مثبت اقتصادی است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ آبان ۹۸

تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می دهد تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی درباره روند قیمت طلا در هفته جاری اختلاف نظر دارند.

 در حالی که قیمت طلا در ۸ هفته اخیر در محدوده ۱۵۰۰ دلاری گرفتار شده است و تحلیلگران وال استریت بر این باورند که این روند به زودی و در کوتاه مدت تغییر نخواهد کرد ولی سرمایه گذاران مین استریت پیش بینی می کنند که روند صعودی قیمت طلا در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا مقاومت خوبی از خود نشان داده و همچنان بالاتر از ۱۵۰۰ دلار در هر اونس مبادله می شود.

به اعتقاد برخی تحلیلگران، فدرال رزرو آمریکا سیاست های انبساطی پولی خود را ادامه خواهد داد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

در نظرسنجی این هفته ۱۴ کارشناس و تحلیلگر اقتصادی شرکت کردند که ۷ نفر معادل ۵۰ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت. ۴ نفر معادل ۲۹ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد و ۳ نفر معادل ۲۱ درصد گفتند قیمت طلا با کاهش همراه می شود.

در نظرسنجی آنلاین ۵۵۲ نفر شرکت کردند که ۴۰۳ نفر معادل ۷۲ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. ۸۷ نفر معادل ۱۶ درصد گفتند قیمت طلا کاهش خواهد داشت و ۶۲ نفر معادل ۱۱ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر نمی کند.

کارستن فریش تحلیلگر فلزات گرانبها در کامرز بانک در این باره گفت: گرچه فعلا کاتالیزور کافی برای افزایش قیمت طلا وجود ندارد ولی سرمایه گذاران نباید این واقعیت را فراموش کنند که کاهش نرخ بهره می تواند موجب جذاب شدن طلا شود. به نظر من طلا می تواند سطح ۱۵۰۰ دلاری را حفظ کند.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند که قیمت طلا در واکنش به آمارهای مثبت اشتغال آمریکا به کمتر از ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

رشد شغلی ایالات متحده در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار کاهش یافته است ، در حالی که سطح استخدام در دو ماه قبل قوی تر از آنچه قبلاً تخمین زده شده بود و این موارد اطمینان میدهد که مصرف کنندگان برای مدتی به پیشبرد رشد اقتصادی کند کمک کنند.

طلا بعد از اعلام وزارت کار امریکا مبنی بر ایجاد ۱۲۸٫۰۰۰ هزار شغل جدید که از رقم تخمینی ۸۹٫۰۰۰ دلار بالاتر بود ، افت قیمت پیدا کرد ..همچنین بر اساس گزارش تجدید نظر ، رقم شغل های ایجاد شده سپتامبر ۱۸۰٫۰۰۰ هزار مورد اعلام شد که این عدد هم از رقم گزارش اولیه ۱۳۶٫۰۰۰هزار موردی بالاتر بود .

بانک فدرال امسال نرخ بهره را برای سومین بار کاهش داد ، اما اعلام کرد که هیچ کاهش دیگری نخواهد داشت مگر اینکه شرایط اقتصاد بدتر شود…..نرخ بهره پایین تر به طور کلی هزینه فرصت سرمایه گذاری برای نگه داشتن طلای بدون بازده را کاهش می دهد و بر دلار فشار وارد می کند .

امی کی اس رمپ اعلام کرد در حالیکه طلا همچنان بالای ۱۵۰۰ دلار در هر اونس قرار دارد ، اما با توجه به حساس بودن فلز زرد به تیتر اخبار بسیار مشکل است سناریو ایی برای یک روند پایدار افزایشی را متصور شویم .

” سطح مقاومت پیش روی طلا بین ۱۵۲۰ تا ۱۵۲۵ دلار در هر اونس است و گذر از این سطح فلز زرد را در برابر ۱۵۳۵ دلار در هر اونس قرار خواهد داد .

بازارهای سهام به دلیل امارهای شغلی ایالات متحده و آمار تولیدات کارخانه های چین که سریعترین میزان رشد در بیش از ۲ سال را داشته به آرامش رسیدند.

همچنین ترمیم احساسات برای دارایی های ریسک پذیر به دنبال بیانیه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات اتفاق افتاد که گفته بود واشنگتن و پکن به زودی مکان جدیدی را برای امضای معامله تجاری “فاز یک” اعلام خواهند کرد … اعتراضات در شیلی منجر به لغو نشست برنامه ریزی شده در آنجا شده بود.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA بانک ، گفت:با اینحال از نظر چشم انداز کلی طلا ، این روند مثبت است ،چراکه احتمالاً فلز زرد در مرحله تثبیت قبل از صود قرار دارد و اضافه کرد در این بین احتمال از بین رفتن کامل تاثیر جنگ تجاری کم است و سرمایه گذاران هنوز هم برای حضور در بازارهای سهام شک و تردید دارند ….تقاضای بالای برای تنوع دارایی ها وجود دارد و در این بین علاقه به طلا بیشتر از اوراق خزانه داری است .

پاسخ دادن