نفت امروز با رشد قیمت همراه شد

اقتصاد برتر

قیمت نفت با توجه به افزایش تقاضا به دلیل کاهش دما در نیمکره شمالی و همچنین افزایش امید به موفقیت واکسن کرونا در جهان در معاملات امروز با رشد قیمت همراه شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۹ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، اکنون در اغلب مناطق نیمکره شمالی زمین در آستانه سال نو میلادی هوای سرد حاکم است و این موضوع باعث شده تا تقاضا برای نفت خام با افزایش همراه شود. امری که رشد قیمت‌ها در بازار نفت را به دنبال داشته است. همچنین اخباری مبنی بر موفقیت تولید واکسن‌ کرونا یکی یکی به گوش می‌رسد که جهان را به بازگشت به شرایط عادی پیش از کرونا امیدوارتر می سازد. شرایطی که موجب رشد مصرف سوخت در جهان خواهد شد و قیمت طلای سیاه را افزایشی خواهد کرد.

با توجه به این موارد، قیمت نفت برنت امروز با رشدی ۰.۶ درصدی در مقایسه با پایان معاملات روز گذشته،‌ ۵۱ دلار و ۱۸ سنت در هر بشکه قیمت خورد. نفت شاخص آمریکا نیز ۰.۶ درصد بالا رفت تا این نفت ۴۷ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه معامله شود. آمارهای بانک جهانی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ میلادی اغلب کشورهای جهان رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده‌اند، اما این روند در سال ۲۰۲۱ متوقف خواهد شد و اقتصاد جهانی به مدار صعور باز خواهد گشت. موضوعی که تقاضا برای نفت خام را افزایش خواهد داد تا امید تولیدکنندگان به قیمت‌های بالاتر بیشتر شود.

پاسخ دادن