نفوذ جریانات مرطوب شمالی به سواحل خزر از امروز

بارش باران در راه ۱۴ استان کشور
اقتصادبرتر

امروز با نفوذ جریانات مرطوب شمالی به سواحل دریای خزر، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، امروز به‌تدریج با نفوذ جریانات مرطوب شمالی به سواحل دریای خزر در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان همچنین در شمال و شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات شمال زنجان و قزوین و در اواخر وقت در خراسان شمالی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می‌رود. در ساعات بعدازظهر نیز در ارتفاعات جنوب فارس و غرب هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد که این شرایط جوی تا فردا ادامه خواهد داشت.

طی این دو روز شدت بارش در گیلان و شرق اردبیل خواهد بود و ضمن مواج بودن دریای خزر، کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه‌ای در سواحل شمالی دور از انتظار نیست. پنجشنبه بارش در ارتفاعات شمال زنجان، گیلان، مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود و روز جمعه تنها در مازندران و گلستان بارش پراکنده و خفیف رخ می‌دهد. طی این دو روز در شمال شرق و شرق کشور نیز کاهش نسبی دما و وزش باد شدید انتظار می‌رود. شنبه و یکشنبه در غالب مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود، خاطرنشان کرد: افزایش نسبی دما طی این مدت در سواحل دریای خزر رخ خواهد داد.

از امروز تا پنجشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پدیده حاکم است که در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در بعضی ساعات همراه با خیزش گرد و خاک است همچنین طی امروز و فردا در جنوب سمنان، جنوب تهران، البرز و قم وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۸ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۹ و ۱۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

پاسخ دادن