نمادهای بورسی در کدام نیمه بازار معامله خواهند شد؟

ساعت انجام معاملات در بازار سرمایه از فردا (دوشنبه ۲۷ مردادماه) دو قسمتی خواهد شد و معاملات تا ساعت ۱۵:۱۵ ادامه خواهد داشت.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۶ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، بر این اساس بیش از ۴٠٠ نماد در نیمه اول بازار و ۵۳ نماد مربوط به سه گروه، صندوق‌های ETF و اوراق مشارکت در نیمه دوم بازار معامله می شوند.

زمان انجام معاملات بورسی از فردا به دلیل جلوگیری از بروز اختلال در هسته معاملاتی دو قسمتی می‌شود. بر این اساس زمان سفارش‌گیری کلیه صنایع، به غیر از صنعت فلزات اساسی، صنعت شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و صنعت فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی بین ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵ و زمان انجام معاملات نیز بین ساعت ۸:۴۵ تا ۱۱:۴۵ خواهد بود.

همچنین زمان سفارش‌گیری صنایع فلزات اساسی، شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی ساعت ۱۲ تا ۱۲:۱۵ و زمان انجام معاملات نیز ۱۲:۱۵ تا ۱۵:۱۵ خواهد بود. همه صندوق‌های قابل معامله (ETF)، اوراق بهادار ثابت و نیز معاملات همه نمادهای آتی سبد سهام در جلسه دوم معاملاتی قابل معامله خواهند بود.

بر این اساس، ۵۳ نماد در سه گروه، صندوق‌های ETF، اوراق با درآمد ثابت و … در نیمه دوم بازار، یعنی از ساعت ۱۲ تا ۱۲:۱۵ سفارش‌گیری (پیش‌گشایش) و از ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۵:۱۵ معامله خواهند شد. سایر نمادها و گروه‌های بازار، از ساعت ۸:۳۰ تا ۸:۴۵ سفارش‌گیری و از ساعت ۸:۴۵ تا ۱۱:۴۵ معامله می‌شوند. سهام “دارا دوم” (پالایشی) و نیمی از سهام “دارا سوم” (فولاد و فملی) و همچنین نماد شستا و دارا یکم در نیمه دوم بازار معامله می‌شوند.

پاسخ دادن