نمایش ۱۲ فیلم ایرانی در جشنواره «شید» دالاس

امسال ۱۲ فیلم منتخب از میان فیلم های ایرانی روی پرده جشنواره شید به نمایش درآمدند که در میان آنها فیلم “سارا و آیدا ” و ” آذر ” به چشم می خورد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ آبان ۹۶

دومین جشنواره فیلم «شید» در ایالت تگزاس آمریکا با مشارکت چهره‌های سرشناس ایرانی و بین‌المللی و به یاد کارگردان فقید و چهره بین‌المللی سینمای ایران عباس کیارستمی برگزار می‌شود و به همین دلیل تندیس جشنواره به نام یکی از فیلم‌های مهم آن کارگردان، به «کلوزآپ» تغییر نام داده است.

جشنواره پارسی زبان فیلم «شید» توسط مؤسسه توزیع و پخش شیدفیلم هر سال در ایالت تگزاس شهر دالاس در آمریکا برگزار می شود.

معرفی فیلم های ایرانی روی پرده رفته جشنواره شید

کدام فیلم های ایرانی در جشنواره شید روی پرده رفتند؟

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ فیلم های «بدون تاریخ بدون امضاء» ساخته وحید جلیلوند، «فراری» ساخته علیرضا داودنژاد، «مرداد» ساخته بهمن کامیار، «باران می بارید» ساخته علی صفی خانی، «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی، «گذر موقت» ساخته افشین هاشمی، «آذر» ساخته محمد حمزه ای، «زرد» ساخته مصطفی تقی زاده، «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری، «نقطه طلایی» ساخته پوریا کاکاوند، «شنل» ساخته حسین کندری و «اسرافیل» ساخته آیدا پناهنده در جشنواره «شید» در ایالت تگزاس روی پرده می روند.در هیات داوران این جشنواره، جاناتان روزنبام، ریچارد پنیا و هوشنگ گلمکانی عضویت دارند.

گفتنی است؛ بنیاد سینمایی فارابی پخش بین المللی دو فیلم «آذر» که در جشنواره بین المللی فیلم ونکوور با استقبالی فوق العاده مواجه شد و «سارا و آیدا» که این روزها در جشنواره فیلم کاسا آسیا حضور پیدا کرده است را به عهده دارد. جشنواره فیلم های ایرانی «شید» از ۱۹ تا ۲۱ آبان در شهر دالاس در ایالت تگزاس برگزار می شود.

پاسخ دادن