نماینده شازند: واگذاری جزایر ایرانی به چین واقعیت ندارد!

نماینده شازند در مجلس گفت: بنده پیش نویس توافق ایران و چین را خوانده ام و اصلا هیچ کجای این متن، بحثی درباره واگذاری جزایر ایرانی به کشور چین مطرح نشده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۸ تیر ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، اخیرا گفتگویی از محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص همکاری ۲۵ ساله ایران و چین در فضای مجازی منتشر شده که حواشی بسیار زیادی در پی داشته است.

طبق آنچه از مصاحبه وی در رسانه ها بازنشر داده شده، آقای بیغش گفته است قرار بر این بوده بر اساس این همکاری، اختیار جزایر ایرانی به کشور چین واگذار شود!

این اظهار نظر از سوی این نماینده مجلس در حالی صورت گرفته که هنوز سند قرارداد همکاری های ایران و چین تنظیم نهایی نیز نشده و بارها و بارها ادعاها مبنی بر واگذاری اختیار جزایر ایرانی به چینی‌‌ها تکذیب شده است.

در همین رابطه در گفتگو با وی در خصوص علت بیان چنین اظهارتی سوال کردیم که آقای بیغش گفت: بنده پیش‌نویس توافق ایران و چین را خوانده ام و اصلا هیچ کجای این متن، بحثی درباره واگذاری جزایر ایرانی به کشور چین مطرح نشده است.

تکذیب احمدی بیغش در حالیست که بر اساس فیلمی که از اظهار نظر وی (پخش شده از شبکه یک سیما) در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، او ظاهراً گفته است: «قرار بوده اختیار جزایر به چینی ها واگذار شود ولی حرکت مردم و مجلس شورای اسلامی جلوی آن را گرفته است و این اتفاق نخواهد افتاد.»

 احمدی‌بیغش با تاکید بر اینکه چنین ادعایی نداشته است گفت  : نه ببینید آن مقدمه و موخره داشته. یک ربع حرف بوده ۱۵ ثانیه‌اش پخش شده است.

وی در برابر پرسش خبرنگار مبنی بر مطرح بودن واگذاری صورت گرفته از سوی شما، گفت: نه؛ من اگر هم گفتم تکذیب می‌کنم این{واگذاری اختیار جزایر به چینی‌ها} صحت ندارد.

پاسخ دادن