نماینده مجلس: بورس با حرف های واعظی می لرزد

اقتصاد برتر

نماینده مجلس با اعلام اینکه تن و بدن بورس با صحبت های رئیس دفتر روحانی می لرزد به وی پیشنهاد کرد نظر وزیر اقتصاد در مورد نقش حقوقی های دولتی در نوسانات طراحی شده بورس را جویا شود.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  بورس پرس، مجتبی توانگر که یکی از نمایندگان جوان حاضر در مجلس یازدهم است در واکنش به اظهارنظر دوباره رئیس دفتر روحانی درباره بورس در توییتر اعلام کرد: وقتی واعظی در مورد بورس مصاحبه می کند ، تن و بدن کل بازار سرمایه می لرزد.

به رئیس دفتر رئیس جمهور پیشنهاد می کنم نظر وزیر اقتصاد در مورد نقش حقوقی های دولتی در نوسانات طراحی شده بورس را جویا شود.

براساس این گزارش، محمود واعظی که مردادماه با اعلام تحلیل تکنیکال شاخص و پیش بینی نزول به محدوده ۱٫۶ میلیون واحدی ، حسابی خبرساز و با انتقادات عدیده فعالان بازار سرمایه روبرو شده بود هفته گذشته باز هم در مورد بورس اظهارنظر کرد اما این بار ، تحلیلی از شاخص معروف به “شاخص واعظی” نداد !!!

وی گفت است: در هیچ‌ جای دنیا، بورس دربازار سهام کوتاه‌ مدت نیست و رفتار هیجانی با این بازار هنگام خرید یا فروش و متاثر از تبلیغات، جای اشکال دارد. دولت دخالت مستقیمی در بورس نکرد . طبق قانون حتی رییس سازمان بورس هم چنین حقی ندارد و فقط بر عهده شورای عالی بورس است. بنابراین دولت دخالتی در بورس ندارد اما از سرمایه مردم صیانت می‌کند .

پاسخ دادن