نمایندگان آمریکا طرح برکناری ترامپ را به رأی می گذارند

اقتصاد برتر

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که این نهاد قانونگذاری پیش از ارائه طرح استیضاح رئیس جمهوری به صحن مجلس، قطعنامه برکناری وی را به رأی می گذارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه یکشنبه به وقت محلی در نامه ای خطاب به قانونگذاران نوشت که در هفته جاری، اعضای این مجلس نخست قطعنامه ای را به رأی می گذارند که در آن از مایک پنس معاون رئیس جمهوری و اعضای کابینه می خواهد تا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را پیش از ارائه طرح استیضاح از سمت خود برکنار کنند.  مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز دوشنبه یا سه شنبه قطعنامه مزبور را به رأی بگذارد. در صورت عدم تصویب این قطعنامه، روز سه شنبه رأی گیری نهایی (استیضاح) انجام خواهد شد.

در این قطعنامه از مایک پنس خواسته می شود تا به اصلاحیه ۲۵ اُم قانون اساسی آمریکا استناد کند؛ اصلاحیه ای که به مایک پنس و اعضای کابینه ترامپ امکان می دهد تا در صورت [تشخیص] عدم توانایی رئیس جمهوری برای انجام وظایف رسمی خود، وی را از این سمت برکنار کنند. پلوسی در ادامه این نامه می افزاید که پس از طی شدن این پروسه، مجلس نمایندگان «به ارائه طرح استیضاح به صحن مجلس نمایندگان اقدام خواهد کرد». گفتنی است که تا شامگاه یکشنبه به وقت محلی، ۲۱۰ تن از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا(حدود اکثریت اعضا) از طرح استیضاح ترامپ پشتیبانی کرده اند.

پاسخ دادن