نهضت قطعه سازی در نیرو‌های مسلح نمود عینی دارد

نهضت قطعه سازی در نیرو‌های مسلح نمود عینی دارد

وزیر دفاع: بیش از ۳۸ هزار قطعه تولید می‌کنیم که در نمایشگاه نهضت قطعه سازی، ۳ هزار قطعه به نمایش گذاشته شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما؛ امیر حاتمی صبح امروز، در حاشیه افتتاح نمایشگاه نهضت قطعه سازی وزارت دفاع گفت: نهضت قطعه سازی در نیرو‌های مسلح نمود عینی دارد و در این نمایشگاه همچنین یک گیربکس دریایی برای استفاده در انواع شناور‌ها نیز رونمایی شد که ما را به اهدافمان نزدیک‌تر می‌کند.

امیر حاتمی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های زیادی برای ضربه زدن به ایران انجام می‌دهند که یکی از آن‌ها تلاش برای غیر فعال کردن کارخانه‌های ایران است.

وزیر دفاع افزود: آن‌ها با نفروختن قطعات مختلف این کار را انجام می‌دهند، اما یکی از کار‌هایی که در کشور با جدیت دنبال شده، تامین قطعات برای صنایع مختلف کشور است که وزارت دفاع به دلیل آنکه زودتر از بقیه مورد تحریم واقع شد، در این حوزه پیش قراول است.

وی افزود: امروز به لطف خدا بیش از ۳۸ هزار قطعه را تولید می‌کنیم که در این نمایشگاه ۳ هزار قطعه را به نمایش گذاشته‌ایم. فقط در حوزه مواد فلزی و غیرفلزی بیش از ۴ هزار نوع ماده نیاز داریم که در این حوزه هم برای یک سال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با ساخت این مواد فراهم شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح و وزارت دفاع به عنوان پیشقراول خودباوری، خود اتکایی و نگاه به درون همواره در حفظ و ارتقای قدرت بازدارنگی جمهوری اسلامی و همچنین تولید قدرت، پیش رونده و پیش برنده بوده اند افزود: وزارت دفاع آماده است تا از سرریز دانش دفاعی و همت متخصصان صنعت دفاعی همانگونه که در بخش بهداشت و درمان با تولید انواع تجهیزات درمانی و بهداشتی نقش موثری در کنترل شیوع کرونا ایفا کردند و در بخش خودرویی نیز با تولید قطعات گلوگاهی کمک شایانی به بخش خودروسازی کشور کردند؛ سایر بخش های صنعتی کشور را نیز یاری نماید.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تجهیزات به نمایش در آمده در حوزه غیر نظامی برابر درخواست و به سفارش بخش های مختلف صنعتی کشور ساخته شده است گفت: وزارت دفاع از ظرفیت و توانمندی بالایی در حوزه تولید انواع قطعات پیچیده و حساسی که مورد تحریم کشورهای بیگانه است برخوردار است.

وزیر دفاع با بیان اینکه صنعت دفاعی همواره در جهت رفاه و آسایش و امنیت ملی خود را موظف به حمایت از صنعت ملی می داند تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد دشمنان و نظام سلطه با تنگ نمودن حلقه اقتصادی، چرخه تولید کشور را متوقف کنند.

پاسخ دادن