نوسان‌های مثبت نشانه سیر صعودی نیست

وجود بازارگردان برای پذیرش شرکت‌ها الزامی شد

با وجود مثبت بودن شاخص کل بازار سهام در روز گذشته اما روند بازار سهام امروز به دلیل عرضه در نمادهای شاخص‌ساز نزولی شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۱ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تجارت نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل متاثر از عرضه زیاد در نمادهای شاخص‌ساز حدود دو درصد ریزش کرد و کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را از دست داد.

از نگاه فعالان بازار سهام، عوامل زیادی از جمله کاهش قیمت ارز و ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه باعث ریزش شاخص کل بازار سهام شدند، زیرا کسانی که دیروز در کف قیمتی سهم‌ خریداری کرده بودند می‌خواستند امروز با شروع بازار نوسان‌گیری کنند و به همین خاطر حجم عرضه در بازار سهام زیاد شد.

ارزش معاملات بورس ۴۰۰۹ میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس ۱۸۲۷ میلیارد تومان بوده است و همچنین گروه خودرو، بانک‌ها و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات ۵۸۴ میلیارد تومان، ۴۳۹ میلیارد تومان و ۴۲۳ میلیارد تومان برترین صنایع هستند که بیشترین حجم معاملات را داشته‌اند.

در جریان معاملات امروز بازار سهام در مواردی صف‌های فروش بازار سهام جمع شد و سهم‌های مانند وبصادر، خساپا، فولاد و فملی حمایت شدند و صف‌های فروش آنها جمع شد اما به روند بازار سهام به سیر نزولی خود ادامه داد و دوباره عرضه در بازار بیشتر شد.

روند بازار سهام با وجود مثبت شدن دیروز شاخص کل بازار سهام تغییر نکرده و در ادامه روند نزولی دیروز امروز نیز عرضه در بازار سهام زیاد شد و به نظر می‌رسد روند نزولی بازار سهام ادامه دارد و نوسان‌های مثبت حاکی از شروع روند صعودی بازار سهام نیست.

پاسخ دادن