نوسان سکه در میانه کانال ۱۲ میلیون تومان

اقتصاد برتر

امروز (سه‌شنبه، ۲۵ آبان‌ماه) قیمت سکه در بازار تهران با ۳۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، در ساعت ۱۴ امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۳۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۵۳ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و ۴۳۱ هزار تومان شد.

همچنین اُنس جهانی طلا با ۱۰ دلار و ۷۰ سنت افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، یک‌هزار و ۸۷۲ دلار و ۷۱ سنت ارزش‌گذاری شد. مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی تغییر اندکی داشت و با بهای ۲۶ هزار و ۹۱۹ تومان معامله شد. همچنین قیمت انس جهانی طلا نیز ۱۰ دلار و ۷۰ سنت افزایش داشت. مجموع این دو عامل موجب شد قیمت سکه اندکی افزایش یابد.

پاسخ دادن