نوسان سکه در کانال ۱۲ میلیون تومان

قیمت سکه
اقتصاد برتر

امروز (سه شنبه، ۹ شهریورماه) قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۹ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیق امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته (۸ شهریور ماه) به رقم ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت خورد. علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۶۴ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج میلیون و ۴۳ هزار تومان شد.

همچنین هر انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۸۱۵ دلار و ۸۳ سنت قیمت خورد. مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن دلار و انس جهانی است. بر این اساس قیمت دلار طی دو روز گذشته روند نزولی داشته و امروز در صرافی بانکی در کانال ۲۷ هزار تومان نوسان داشت و انس جهانی نیز با ۶۵ سنت افزایش امروز یک هزار و ۸۱۵ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.

پاسخ دادن